Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Kwotą po 10 tys. złotych każdy zostaną wsparte trzy kluby sportowe z terenu gminy Żabno. Pieniądze pochodzą z Programu „Klub” Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program „Kluby” ogłaszany jest początkiem roku, a o jego fundusze mogą aplikować kluby sportowe prowadzące zarejestrowaną działalność minimum 3 lata. Dofinansowanie mogą uzyskać jedynie te kluby, w których kwoty dotacji ze środków publicznych udzielanych zarówno w roku poprzedzającym złożenie wniosku, jak i roku bieżącym, nie przekroczyły 200 tys. zł.

W ramach dofinansowania beneficjentami ostatecznymi mogą być dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia. Program skierowany jest na sfinansowanie pracy szkoleniowca (trenera, instruktora), a także na zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozu sportowego.

Ministerstwo przeznaczyło 40 mln złotych na ten program, a w tegorocznej edycji trzy kluby z terenu gminy Żabno uzyskały pozytywną weryfikację swoich wniosków, gwarantującą im wsparcie „budżetu klubowego” kwotami po 10 tys złotych każdy. Rządowe pieniądze otrzymają „Błękitni” z Siedliszowic, „Ikar” Odporyszów oraz „Łęgovia” Łęg Tarnowski. Gratulujemy.

Liczba odsłon: 237
Autor:
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.