Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Galeria „Rozmaitości” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapełniła się po brzegi niesamowicie kolorowymi i niezwykle pomysłowymi postaciami Zająca Poziomki. Ponad 100 zgromadzonych kukiełek, pacynek, a nawet marionetek to pokłosie konkursu plastycznego „TO JA! WASZ ZAJĄC POZIOMKA!”. Tradycyjnie konkurs towarzyszył  Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. I chociaż przegląd teatrów nie odbył się, konkurs udało się przeprowadzić, a jego efekty można podziwiać w Galerii GCK.

Wystawie pokonkursowej lalek teatralnych towarzyszy retrospektywna wystawa „Bajkowe światy Zająca Poziomki”, ukazująca jak na przestrzeni 35 lat zmieniał się Przegląd i jego uczestnicy. Być może wielu dorosłych odnajdzie się na starych fotografiach, kiedy jako dzieci brali udział w Przeglądzie…

Organizatorami konkursu plastycznego są Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy…

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów. Można to uczynić od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:00 do 18:00 w Gminnym Centrum Kultury lub w Bibliotece w Żabnie.

Liczba odsłon: 261
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.