Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Galeria „Rozmaitości” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zapełniła się po brzegi niesamowicie kolorowymi i niezwykle pomysłowymi postaciami Zająca Poziomki. Ponad 100 zgromadzonych kukiełek, pacynek, a nawet marionetek to pokłosie konkursu plastycznego „TO JA! WASZ ZAJĄC POZIOMKA!”. Tradycyjnie konkurs towarzyszył  Małopolskiemu Przeglądowi Teatrów Lalkowych o Wielką Nagrodę Zająca Poziomki. I chociaż przegląd teatrów nie odbył się, konkurs udało się przeprowadzić, a jego efekty można podziwiać w Galerii GCK.

Wystawie pokonkursowej lalek teatralnych towarzyszy retrospektywna wystawa „Bajkowe światy Zająca Poziomki”, ukazująca jak na przestrzeni 35 lat zmieniał się Przegląd i jego uczestnicy. Być może wielu dorosłych odnajdzie się na starych fotografiach, kiedy jako dzieci brali udział w Przeglądzie…

Organizatorami konkursu plastycznego są Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy…

Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów. Można to uczynić od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:00 do 18:00 w Gminnym Centrum Kultury lub w Bibliotece w Żabnie.

Liczba odsłon: 164
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.