Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Edukacja zdalna to temat wywołujący wiele emocji. Zarówno uczniowie i ich rodzice, jak i nauczyciele odnajdują się  w nowej, trudnej szkolnej rzeczywistości wymuszonej pozostaniem w domach. Wirtualne lekcje są zdalnym odpowiednikiem  tradycyjnego nauczania z tą różnicą, że uczniowie nie siedzą w szkolnych ławkach, ale w swoich  pokojach. Brak osobistego kontaktu sprawia, że  konieczne jest prowadzenie  szeroko rozumianej komunikacji on-line. W Szkole Podstawowej w Odporyszowie wybrano kilka możliwości w zależności od przedmiotu  i  wieku uczniów. Z części zajęć są to m.in. lekcje on-line prowadzone za pomocą aplikacji Google Hangouts i Google Meet.
Uczniowie włącznie do klasy VI mają dostęp  do platformy Eduelo, gdzie udostępniane są powtórki, testy sprawdzające, quizy i zabawy  uatrakcyjniające lekcje.  Jest tam możliwość pracy samodzielnie lub grupowo, co sprawia, że dzieci chętnie biorą udział w tego typu zajęciach.  Wykorzystywany jest również Google Classroom, który pomaga organizować pracę na zajęciach i ułatwia komunikację z uczniami.  Ponadto część nauczycieli tworzy własne padlety, na których zamieszcza materiały do lekcji i udostępnia je uczniom.  Niektóre zajęcia prowadzący nagrywają jako filmiki z lekcją. Jest to wykorzystywane szczególnie wtedy, gdy uczniowie zgłaszają, że w danym dniu mają problem z uczestnictwem w zajęciach o określonej godzinie, na przykład ze względu na to, że w danym domu ze sprzętu komputerowego korzysta więcej niż jedno dziecko. Do kontaktu z uczniami i rodzicami używa się dziennika elektronicznego, strony internetowej szkoły, mailingu lub kontaktu telefonicznego.

Uczniowie szkoły w Odporyszowie prowadzeni zdalnie przez swoich nauczycieli włączają się w akcje organizowane w szkole takie jak: Kartka Świąteczna, Międzynarodowy Dzień Ziemi, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej czy Święto Konstytucji 3 Maja.  Z  okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II szkoła przygotowała szereg propozycji upamiętnienia papieża Polaka i zaangażowała się w ogólnopolski projekt „Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II”. Celem tego projektu było „stworzenie pomnika z serc i umysłów Polaków zbudowanego z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych wspierających owo duchowe dziedzictwo”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział w akcjach pod wspólną nazwą – „Nasz dar dla Papieża". W ubiegłym tygodniu w ramach lekcji lub w domu samodzielnie dzieci miały do wykonania kilka zadań, a ich rezultaty można podziwiać na stronie internetowej szkoły. Były to między innymi: „Wiersz lub piosenka dla Jana Pawła II”, plakat „Złote myśli Papieża”, prezentacja multimedialna  „Wielki Polak – Jan Paweł II” oraz  praca plastyczna "Portret Świętego Jana Pawła II". Wiele osób przygotowało deser, którym poczęstowałoby Papieża w Jego urodziny. Wszystkie te działania miały na celu wyrażenie naszej  pamięci o Ojcu Świętym  Janie Pawle II  i o tym, czego dokonał w ciągu ponad 26 lat swego pontyfikatu.

Mamy nadzieję, że wspólny wysiłek nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz opiekunów przyniesie oczekiwane efekty. Po cichu liczymy jednak na to, że jeszcze przed wakacjami spotkamy się w szkole, bo nic nie jest w stanie zastąpić tradycyjnych lekcji i kontaktów z nauczycielami i rówieśnikami, których teraz wszystkim bardzo brakuje.

  
Liczba odsłon: 349
Autor: SzP w Odporyszowie
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.