Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Łęgowska szkoła podstawowa, pomimo ograniczonego z racji koronawirusa funkcjonowania, włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin swojego Patrona – Ojca Świętego Jana Pawła II, który od 2003 r. nadaje pracy wychowawczej tej placówki unikalny i specyficzny charakter. Z inicjatywy Dyrektora Szkoły oraz tamtejszych nauczycieli podjęto rozmaite działania promujące życie oraz dzieło Karola Wojtyły jako człowieka, kapłana i świętego. Projekty te służyć mają nie tylko lepszemu poznaniu przez dzieci i młodzież biografii Karola Wojtyły, ale przede wszystkim wartości, które On wyznawał, a które, będąc wartościami uniwersalnymi, stanowią o istocie godnego życia. We wspomniane projekty zaangażowani są głównie łęgowscy uczniowie, choć nie tylko. Jeden z projektów miał znacznie szerszy zasięg, a do jego realizacji przystąpili uczniowie prawie wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W ramach tej inicjatywy uczniowie wykonali w swoich domach urodzinowy kwiat dla Ojca Św. Jana Pawła II korzystając z różnych technik malarskich, a zdjęcie pracy przesłali do organizatora projektu. Z tych wielu przesłanych prac, powstał prezentowany kolaż, autorstwa Beaty Rzenno – nauczyciela plastyki m.in. w SP w Łęgu Tarnowskim i tym samym inicjatora akcji Urodzinowe kwiaty dla Ojca Świętego Jana Pawła II.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom, którzy podjęli plastyczne wyzwanie i dołączyli do naszego projektu, uświetniając tym obchody 100.rocznicy urodzin Patrona naszej Szkoły.

 

Liczba odsłon: 208
Autor: BR
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.