Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W Pierszycach odebrano roboty inwestycyjne na nowym placu zabaw. Jest on jednym z trzech miejsc przeznaczonych dla dzieci, które pojawią się na mapie naszej gminy w tym roku.

Powstanie placu zabaw w Pierszycach było możliwe dzięki wsparciu ze środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które gmina otrzymała w ramach wniosku o dofinansowanie złożonemu do Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa. Projekt został zatwierdzony, dzięki czemu blisko 32 tys. złotych wsparło budżet gminny w tej inwestycji. Plac został umiejscowiony na tyłach domu ludowego, w zacienionym miejscu. Jego podstawę stanowi podłoże z piasku, na którym w centralnym miejscu stoi zestaw ze zjeżdżalnią i możliwością wspinania się. Tuż za nim zamontowano dwie huśtawki oraz „bocianie gniazdo”. Nie zapomniano o osobach, które lubią aktywnie spędzać czas, umożliwiając im ćwiczenia na trzech stanowiskach siłowni plenerowej. Opiekunowie dzieci, które przyjdą bawić się na placu mogą usiąść na nowych ławkach. Kwota wydatkowana na ten cel to nieco ponad 61 tys. złotych.

W minionym tygodniu zakończono również prace przy placu zabaw w Łęgu Tarnowskim, który również powstał ze środków PROW, a o sfinansowanie kosztów jego budowy postarało się Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego. W planach na ten rok jest również wybudowanie placu zabaw w Siedliszowicach, obok budynku domu ludowego. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne umowa z Urzędem Marszałkowskim gwarantująca pieniądze na ten cel musiała nieco poczekać, ale zapewnienia płynące z Krakowa mówią, że będzie ona sfinalizowana na dniach.

  
Liczba odsłon: 273
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.