Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zakończył procedurę rozpatrywania wniosków w ramach Programu ,,Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla Środowiska – Bezpieczny Strażak’’.

Dofinansowanie zostało przyznane dla 38 wniosków, w tym dla trzech z gminy Żabno.

 


Dwie jednostki z terenu gminy Żabno zostaną wsparte dofinansowaniem, które przeznaczone będzie na zakup sprzętu ratowniczego, koniecznego do sprawnego funkcjonowania naszych OSP.

Projekt „Zakup zestawu ratownictwa technicznego akumulatorowego dla jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG w celu zapobiegania poważnym awariom i likwidacją ich skutków dla środowiska” uzyskał 75 000 zł wsparcia z WFOŚiGW. Wartość projektu to 150 000 zł. Drugą połowę wsparcia zabezpieczyła gmina w swoim budżecie.

Kolejnym projektem, który otrzymał dofinansowanie to „Bezpieczny Strażak - Zakup zestawu hydraulicznego akumulatorowego” koordynowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łęgu Tarnowskim. W tym przypadku druhowie mogą liczyć na wsparcie również w kwocie 75 000 zł. Samorząd żabnieński zabezpieczył kolejne 75 000 zł, by zamknąć całość inwestycji na planowanych 150 000 zł.

Trzecim projektem, który znalazł się na liście WFOŚiGW to złożony przez żabnieńską OSP wniosek na „Zakup lekkiego samochodu rozpoznawczego 9-osobowego do 3,5t dla jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG w celu zapobiegania poważnym awariom i likwidacją ich skutków dla środowiska”. Tutaj budżet zadania został wyceniony na 160 000 zł, a instytucja dotująca zobowiązała się na przekazanie 40 000 zł. Różnica pomiędzy wartością zakupu samochodu, a kwotą dofinansowania pokryta zostanie z budżetu OSP w Żabnie.

To nie koniec dobrych informacji, bo dofinansowanie w ramach Programu „Mały Strażak” ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zostało przyznane dla kolejnych 2 wniosków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach Wielkich otrzyma 1600 zł (przy wartości projektu 3 290 zł) na „Wyposażenie drużyny młodzieżowej w sprzęt do szkoleń”, natomiast projekt „Młodzieżowa drużyna pożarnicza gotowa na dzisiejsze zagrożenia” złożony przez Ochotniczą Straż Pożarną w Niedomicach otrzyma 10 000,00 zł (wartość projektu 20 000 zł).

O przebiegu realizacji projektów z będziemy informować na naszych stronach.

Liczba odsłon: 227
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.