Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W związku z wprowadzeniem przez Rząd RP możliwości otwarcia przedszkoli, gmina Żabno podjęła starania, by umożliwić rodzicom bezpieczną opiekę nad ich dziećmi w placówkach prowadzonych przez samorząd.

Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie zmieniające Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020, poz. 780), w którym zezwolił na otwarcie od dnia 6 maja 2020 r. przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dyrektorzy przedszkoli i szkół z gminy Żabno, w których znajdują się oddziały przedszkolne przeprowadzili rozpoznanie dotyczące liczby dzieci, których rodzice zadeklarowali chęć powrotu dzieci do przedszkola. Na podstawie tych informacji i po spełnieniu wytycznych Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego planuje się otwarcie od dnia 11 maja 2020 r. Publicznego Przedszkola  w Niedomicach i Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim Nr 1. W placówkach tych uruchomionych będzie po jednym oddziale w dopuszczalnym limicie przebywających w nim dzieci (rozporządzenie przewiduje limit maksimum 12 dzieci w sali, przy zachowaniu 4 metrów kwadratowych na jedna osobę).

Kolejne przedszkola i oddziały przedszkolne będą otwierane, gdy rodzice podejmą decyzje o wysłaniu dzieci do tych placówek. Szczegółowe informacje dotyczące wytycznych jakie będą obowiązywać w przedszkolach w czasie stanu epidemicznego można uzyskać u dyrektora danej placówki.

 

 

 

 


Informacje dodatkowe: 

>> Ministerstwo Edukacji Narodowej: Zajęcia opiekuńcze w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego

>> Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego

>> Procedura funkcjonowania w przedszkolu w Niedomicach

 

Liczba odsłon: 646
Autor: ZOSSiP
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.