Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Kontynuując cykl artykułów o pracy zdalnej naszych uczniów, zapraszamy do zapoznania się z nauczaniem online szkoły w Żabnie.

W obliczu pandemii koronawirusa, gdy minister Edukacji Narodowej Dariusz Piątkowski ogłosił zdalne nauczanie, życie uczniów i nauczycieli zmieniło się diametralnie. Po raz pierwszy w historii zostali zmuszeni oprócz zasiąść  przed komputem, a swoje pokoje zamienili na sale lekcyjne.

Od połowy marca szkoła przygotowywała się do cyfrowego nauczania, by wystartować punktualnie zgodnie z przyjętymi procedurami. Rodzice i uczniowie 24 marca zostali zapoznani, w jaki sposób będzie wyglądać kształcenie na odległość i jak nauczyciele będą weryfikować wiedzę i umiejętności uczniów.

Od 25 marca 2020 r, szkoła w Żabnie,  jako pierwsza w gminie, wdrożyła platformę edukacyjną Google for Education. Platforma  ta przystosowana do nauki zdalnej, jest dopełnieniem tradycyjnej formy nauczania i tak tez będzie wykorzystywana po ustąpieniu epidemii.   

Od pierwszego dnia rozpoczęcia nauki zdalnej uczniowie uczą się według nowego planu lekcji, zgodnego z wytycznymi MEN i  przepisami higieny pracy.

W zdalnym nauczaniu posługujemy się platformą szkolną, dziennikiem elektronicznym oraz pocztą internetową. Korzystamy z platform edukacyjnych – genially, eduelo, e-podręczniki, platform do tworzenia testów sprawdzianów - kahoot, quizziz oraz platformy logopedycznej.

Oprócz lekcji on-line uczniowie biorą udział w konsultacjach z nauczycielami oraz mogą korzystać z materiałów, linków i prezentacji przesyłanych przez prowadzących zajęcia. Część lekcji jest nagrywana i uczeń może w każdej  wolnej chwili je odtworzyć.

Szkoła wypożyczyła 19 laptopów  potrzebującym uczniom i nauczycielom, aby mogli w pełni realizować zdalne nauczanie. Dziewięć nowych komputerów otrzymaliśmy od Burmistrz Żabna p. Marty Herduś, za co serdecznie dziękujemy.

W tej trudnej sytuacji dla wszystkich, aby zminimalizować stres i problemy, uczniowie i ich rodzice mogą korzystać z porad psychologa i pedagoga szkolnego. W szkole jest realizowana pomoc psychologiczno-pedagogiczna, działa wirtualna świetlica, angażując dzieci w gry i zabawy, a nauczyciel bibliotekarz udostępnia linki do bezpłatnych lektur oraz przesyła materiały do egzaminu ósmoklasisty.

Stworzone zostały ankiety dla rodziców i uczniów, gdzie mogą dzielić się swoimi uwagami oraz zgłaszać problemy. Przejście na zdalny system nauczania wymagało czasu, ale dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli i rodziców uczniowie naszej szkoły mogą systematycznie rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę.

Poniżej prezentujemy ciekawe lekcje on-line, prezentacje nauczycieli, wytwory uczniów, a także projekt międzyszkolny przygotowany przez p. Wojciecha Pyterafa, który jest namiastką akademii Święta Konstytucji 3 Maja.

Liczymy, że ten trudny dla nas wszystkich czas nie będzie czasem straconym. Wierzymy, ze uczniowie z większym zapałem i tęsknotą  wrócą do klas szkolnych. Podobnie jak nauczyciele, którzy także tęsknią za swoimi uczniami.

 

  
Liczba odsłon: 432
Autor: SzP w Żabnie
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.