Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Sołtysi gminy Żabno zostali poproszeni o pomoc w dystrybucji maseczek dla potrzebujących seniorów z naszej gminy. Samorząd Żabna chce dzięki temu wesprzeć i zabezpieczyć najbardziej narażoną część społeczeństwa.

Obowiązek zasłaniania twarzy wprowadzony został by spowolnić transmisję koronawirusa między ludźmi. Polacy zostali zobowiązani by używać środków ostrożności w postaci chust, bandan, maseczek chirurgicznych, czy też maseczek szytych. Te ostatnie cieszą się największą popularnością, a ich atutem jest również możliwość wielokrotnego użytku, bo mogą być prane i prasowane. Decyzją burmistrza Żabna zostały zakupione maseczki szyte w miejscowej szwalni, które trafiły do sołtysów z naszych sołectw, by ci z kolei mogli je rozdysponować pomiędzy potrzebujących seniorów z gminy. Pulę maseczek, które zakupił Urząd Miejski zasiliły również te, które zostały uszyte i przekazane w formie wolontariatu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego i Koło Gospodyń „U Marysi”. Łącznie do rozdysponowania przekazano blisko 2 tys. sztuk (pierwsza część z „produkcji” Koła Gospodyń i Stowarzyszenia trafiła do Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji, OSP i Zakłady Opieki Zdrowotnej).

Zwracamy się do Państwa z apelem, by rozsądnie podchodzić do obowiązku zasłaniania twarzy. Jeżeli w Waszym otoczeniu znajdują się osoby, które wymagają wsparcia, bo nie mają jeszcze swoich maseczek, prosimy o powiadomienie sołtysa danej miejscowości.

 

Liczba odsłon: 272
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.