Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Zagrożenie epidemią wpłynęło na funkcjonowanie wielu obszarów naszego życia. Jednym z priorytetowych, bez którego działania nie możemy się obyć, jest zapewnienie ciągłości opieki medycznej. W związku z tym jesteśmy w stałym kontakcie z Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej, który przekazał informacje o braku zakłóceń w swojej działalności.

W kontakcie z opieką medyczną w pierwszej kolejności mieszkańcy proszeni są o wykonanie połączenia telefonicznego. Od 16 marca do 31 marca w placówkach w Żabnie, Łęgu Tarnowskim, Niedomicach i Otfinowie udzielono blisko 1900 porad. Wizyt bezpośrednich odbyło się ponad 200, a są one umożliwiane po wcześniejszym wywiadzie telefonicznym i w specjalnych przypadkach. Nie stwierdzono zwiększonej ilości zachorowań w porównaniu z tym samym okresem do roku ubiegłego. Liczba zwolnień lekarskich udzielona została na podobnym poziomie. Personel medyczny placówek opieki zdrowotnej na terenie gminy Żabno pracuje w pełnej obsadzie.

 

Organizacja udzielania świadczeń medycznych
 1. Podstawową formą udzielania świadczeń jest porada telefoniczna/ teleporada /. W jej trakcie lekarz decyduje o konieczności wizyty pacjenta w gabinecie lekarskim lub wizyty domowej.

W trakcie teleporady istnieje możliwość wypisania e – recepty, a w przypadkach uzasadnionych e - zwolnienia. 

E zwolnienie nie jest wystawiane przez lekarzy dla osób przebywających na kwarantannie lub będących w nadzorze sanitarnym.

Pacjent zgłaszający teleporadę zostaje zarejestrowany przez rejestratorkę lub pielęgniarkę do lekarza, który oddzwania do chorego w terminie zgodnym z harmonogramem przyjęć

Osoba będąca na kwarantannie w przypadku pojawienia się jakichkolwiek objawów kontaktuje się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie.
              
2. Zawieszone są szczepienia oraz bilanse dotyczące osób zdrowych
               
3. Dostosowano funkcjonowanie  punktów pobierania materiału do badań laboratoryjnych do obecnej sytuacji epidemiologicznej poprzez ograniczenie dni ich funkcjonowania oraz wykonywania badań tylko na zlecenie lekarzy SG ZOZ Żabno. Informacje umieszczono w każdej placówce SG ZOZ i na stronie internetowej zakładu.

             
W obiektach SG ZOZ zainstalowano domofony celem ułatwienia bezpiecznego kontaktu z możliwością nadzoru nad osobami zgłaszającymi się  do poszczególnych przychodni

Udostępniono (7) siedem dodatkowych numerów telefonów komórkowych mając na uwadze ułatwienie udzielania porad telefonicznych. Funkcjonują  one wraz z dotychczasowymi numerami telefonów stacjonarnych

Tel.  534 066 549 Wiejski Ośrodek Zdrowia w Niedomicach

Tel. 531 905 991 Gabinet Zabiegowy, Przychodnia Rejonowa w Żabnie

Tel. 533 519 398 Punkt Pobrań / Analityka /, Przychodnia Rejonowa w Żabnie

Tel. 531 498 548 Pediatria, Przychodnia Rejonowa w Żabnie

Tel. 530 626 713 Gabinety internistyczne, Przychodnia Rejonowa w Żabnie

Tel. 530 342 592 Wiejski Ośrodek Zdrowia w Łęgu Tarnowskim

Tel. 533 797 388 Gminny Ośrodek Zdrowia w Wietrzychowicach

Liczba odsłon: 349
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.