Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Większość jednostek administracyjnych w Polsce pozostaje zamknięta dla petentów z obawy na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Podobne ograniczenia zostały wprowadzone w Urzędzie Miejskim w Żabnie. Nie oznacza to jednak przestoju w pracy, ponieważ każdego dnia urzędnicy wykonują swoje obowiązki. Ciągle udzielane są porady i informacje telefoniczne. Zmienił się natomiast charakter pracy. Petenci z braku możliwości wejścia do budynku proszeni są o wypełnianie wniosków i pozostawienie dokumentów w przedsionku magistratu.

Do Urzędu od 16 marca spłynęło już ponad pięćset pism, w tym blisko siedemdziesiąt przez platformę ePUAP, co świadczy o coraz większej potrzebie załatwiania spraw online.

Namawiamy gorąco, by w obecnym czasie skorzystać z możliwości założenia Profilu Zaufanego, za pomocą którego skutecznie potwierdzicie Państwo swoją tożsamość w Internecie.

Profil Zaufany daje nam możliwości m.in.:

- korzystania z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej „ePUAP”;

- sprawdzania deklaracji PIT;

- złożenie wniosku o dowód osobisty;

- sprawdzenia punktów karnych;

- zgłoszenia dziecka po urodzeniu;

- sprawdzenia e-recept, i wiele innych.

Jest to przydatne narzędzie, które pozwala korzystać z wielu platform. Dzięki niemu oszczędza się czas, a w chwili obecnej, gdy społeczeństwo zostało poproszone o pozostanie w domu, pozwala na załatwienie spraw drogą elektroniczną.

 

Jak założyć Profil Zaufany?

Są dwa sposoby. Pierwszy, szybszy, bez konieczności wizyty w Urzędzie. Polega na wybraniu „swojego dostawcy tożsamości”, czyli banku, w którym mamy aktualnie konto. Lista banków, które obsługują rejestrację Profilu Zaufanego znajdziemy tu: https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp

 

Drugim sposobem jest wypełnienie formularza online (znajduje się tutaj: https://pz.gov.pl/pz/register) i osobista wizyta w punkcie potwierdzającym tożsamość (wymagany jest dowód osobisty). Dla gminy Żabno jest to Ewidencja Ludności w Urzędzie Miejskim w Żabnie, ul. Jagiełły 1 (w przypadku wyboru tego wariantu prosimy o wcześniejszy kontakt z Ewidencją Ludności telefonicznie, na nr 14 645 61 06 wew. 37). Z racji zagrożenia epidemicznego zachęcamy Państwa do korzystania z wariantu pierwszego.

 

Aby w dwie minuty unaocznić sobie, jak proste jest zakładanie Profilu Zaufanego prosimy o obejrzenie krótkiego filmu instruktażowego na kanale Youtube Ministerstwa Cyfryzacji. Film znajduje się poniżej:

 

W razie pytań nasi pracownicy służą pomocą.

 

#zostańwdomu

#profilzaufany

Liczba odsłon: 747
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.