Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Koncert „Radość najpiękniejszych lat, finisaż wystawy „Sztuka nie zna granic” Ryszarda Gwoździa i Mariusza Kumięgi, stoiska z artykułami dla Pań oraz okolicznościowe życzenia i morze kwiatów – to wszystko towarzyszyło obchodom Dnia Kobiet w Żabnie.

W niedzielny wieczór 8 marca sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury wypełniła się po brzegi. Wspaniały wieczór rozpoczął się koncertem „Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu znanych w środowisku żabnieńskim osób, choć niekoniecznie znanych z działalności muzycznej. Wspólny koncert z okazji dnia Kobiet zagrali: komendant Komisariatu Policji w Żabnie - Dominik Rzepecki, proboszcz parafii w Odporyszowie - ks. Janusz Oćwieja, Marcin Jaworski, Henryk Guzy, instruktor muzyki w GCK w Żabnie Kamil Patulski, Mirosław Jabłoński, Natalia Kumięga oraz członkowie zespołu wokalnego „Cantabile”: Anna Augustyńska, Martyna Kiełb, Joanna Leśny, Kaja Kozioł i Andrzej Ignasik. Zespół otrzymał gorące owacje na stojąco.

Obchodom Dnia Kobiet w Żabnie towarzyszył także finisaż wystawy „Sztuka nie zna granic” autorstwa Ryszarda Gwoździa i Mariusza Kumięgi. Prace artystów, które w Galerii „Rozmaitości” można było oglądać od 6 lutego, stworzyły unikatowy zbiór z wielu dziedzin sztuki, który dostarczał zwiedzającym mnóstwa emocji i doznań artystycznych. Ryszard Gwóźdź jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje twórczo w Sędziszowie Małopolskim, a owocem jego pracy jest kilkanaście wystaw. Uprawia malarstwo, rzeźbę oraz kowalstwo artystyczne. W jego dorobku znajdziemy również malarstwo sakralne i rzeźbę monumentalną. Wykonuje także portrety, malarstwo figuratywne, pejzaże oraz zajmuje się konserwacją rzeźb przy obiektach sakralnych. Syntezą jego przemyśleń artystycznych są obrazo-rzeźby.

Mariusz Kumięga to mieszkaniec Ilkowic, z zawodu kucharz. Posiada wiele pasji, wśród których jest muzyka, wędkarstwo, motocykle i malarstwo. Malowanie stanowi dla niego odskocznię od codzienności, jest formą relaksu. Swoje obrazy tworzy z zamiłowania. W każdym dziele stara się umieścić swoje emocje: radość, smutek, szczęście.

W tym wyjątkowym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń i kwiatów dla Pań. Złożyli je zastępca burmistrza Żabna – Zbigniew Lustofin i Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie – Andrzej Głód. Wszystkie Panie obdarowane zostały także kwiatami.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Kobiet było wspólne spotkanie przy stole, który przygotował mistrz sztuki nie tylko malarskiej, ale i kulinarnej – Mariusz Kumięga.

Gminne Centrum Kultury w Żabnie składa serdeczne podziękowania Galerii Żabno i Kwiaciarni „Kolorowe Klimaty” Pani Teresy Marszalik za przekazanie kwiatów oraz Firmie „Les – Drób” z Niedomic za pomoc przy organizacji wystawy. Za współprace przy organizacji Dnia Kobiet dziękujemy także Państwu Katarzynie i Tomaszowi Wołek – właścicielom Firmy „K&T Fashion Sp. z o.o., Pani Justynie Tomczyk – Gut, Pani Renacie Nasiadce, Paniom Małgorzacie Jewiarz i Małgorzcie Szarej, Pani Aleksandrze Kwaśniak i Pani Annie Wiśniewskiej z Centrum Dietetycznego Naturhause Dabrowa Tarnowska.

 

    
Liczba odsłon: 783
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.