Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Od 20 stycznia do 21 lutego br. Gmina Żabno realizowała po raz kolejny projekt pn. „Jeżdżę z głową”, który współfinansowany był przez Województwo Małopolskie w ramach zadania: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w 2020r. w postaci nauki jazdy na nartach jako pozalekcyjne zajęcia sportowe. W projekcie wzięło udział 60 uczniów ze szkół podstawowych (Łęgu Tarnowskiego, Bobrownik Wielkich, Żabna oraz Niedomic). Uczestnicy projektu zostali podzieleni na 5 grup po 12 uczniów w każdej. Łącznie przewidziano dla każdego uczestnika 5 wyjazdów na stok narciarski, obejmujących 16 godzin zajęć z instruktorem. Kursy nauki jazdy na nartach odbywały się na Stacji Narciarskiej „Jurasówka” w Siemiechowie.

Gmina Żabno na realizację projektu „Jeżdżę z głową” otrzymała dotację celową przekazaną przez Województwo Małopolskie w kwocie 13.500,00 zł.

Celem projektu było przede wszystkim nabycie podstawowych umiejętności jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan, poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz popularyzacja dobrego nawyku jazdy w kasku, poprawa kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej, zachęcenie do aktywnych form spędzania wolnego czasu, stwarzając tym samym szansę dla rozwoju sportowych talentów, upowszechnianie kultury fizycznej, służące m.in. integracji społecznej w oparciu o wartości niesione przez kulturę fizyczną i sport, promocja Małopolski, jako regionu szczególnie przyjaznego dla uprawiania rekreacji i sportu.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 

 
Liczba odsłon: 290
Autor: zossip
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.