Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Mieszkańcy gminy Żabno i powiatu tarnowskiego wzięli udział w koncercie poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. Koncert odbył się 28 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie w ramach powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem koncertu było Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów takich jak: „Kołysanka”, „Rozstrzelana Armia”, „Wilno”, „Taki Kraj” czy „Przysięga”. Ich aranżerami byli Marek Pawełek i Janusz Wierzgacz. Dodajmy, że program koncertu przygotowało Stowarzyszenie PASSIONART. W koncercie udział wzięli: Janusz Wierzgacz (dyrygent), Katarzyna Guran (sopran), Angelica Maszczak (alt), Mateusz Prendota (tenor), Jakub Grzybowski (pianino, akordeon), Witold Góral (gitara klasyczna), Paweł Kuźmicz (gitara basowa), Grzegorz Fieber (perkusja). Towarzyszył im na scenie Kwartet Smyczkowy i Kwartet Wokalny PASSIONART. Szerokie grono profesjonalnych artystów publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Koncert w hołdzie Żołnierzom Wyklętym był także okazją do przyznania medali honorowych „In Servitio Deo et Patriae” – „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, osobom zasłużonym w zakresie działalności patriotycznej i obywatelskiej na rzecz społeczności powiatu tarnowskiego. Starosta Tarnowski nagrodził:

- Panią Danutę Witkowską – za kultywowanie tradycji narodowych, patriotycznych i katolickich w Niecieczy oraz za wspieranie i mecenat nad inicjatywami ukierunkowanymi na młodzież i seniorów z terenu powiatu;

- Pana Andrzeja Olejnika - za działalność opozycyjną w okresie PRL, tworzenie Komitetów Obywatelskich na ziemi tarnowskiej oraz za utworzenie i prowadzenie przez 25 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy”, nawiązującego do tradycji przedwojennego sokolstwa polskiego;

- Pana Marka Bacharę - za organizację akcji krwiodawczych, propagowanie idei pierwszej pomocy, jak również za organizowanie uroczystości patriotycznych i kulturalnych na terenie gminy Wojnicz i powiatu tarnowskiego.

Piątkowe wydarzenia w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie zakończyło wspólne spotkanie w Galerii „Rozmaitości”, na które poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń „U Marysi” z Łęgu Tarnowskiego.

 

 
Liczba odsłon: 293
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.