Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Gminne Centrum Kultury w Żabnie zaprasza 8 marca na finisaż wystawy prac Mariusza Kumięgi i Ryszarda Gwoździa „Sztuka nie zna granic” oraz na koncert „Radość najpiękniejszych lat”. Po raz pierwszy wspólnie na scenie wystąpią muzycy: ks. Janusz Oćwieja, Dominik Rzepecki, Wojciech Pyteraf, Henryk Guzy, Mirosław Jabłoński, Kamil Patulski oraz soliści Anna Augustyńska, Andrzej Ignasik, Martyna Kiełb, Joanna Leśny, Kaja Kozioł i Anna Kalita.

W programie ponadto: stoiska wystawowo-targowe z artykułami dla Pań, spotkanie przy stole oraz niespodzianki.

Początek imprezy o godzinie 18:00 w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Mariusz Kumięga to mieszkaniec Ilkowic, z zawodu kucharz. Posiada wiele pasji, wśród których jest muzyka, wędkarstwo, motocykle i malarstwo. Malowanie stanowi dla niego odskocznię od codzienności, jest formą relaksu. Swoje obrazy tworzy z zamiłowania. W każdym dziele stara się umieścić swoje emocje: radość, smutek, szczęście.

Ryszard Gwóźdź jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracuje twórczo w Sędziszowie Małopolskim, owocem jego pracy jest kilkanaście wystaw. Uprawia malarstwo, rzeźbę oraz kowalstwo artystyczne. W jego dorobku znajdziemy również malarstwo sakralne, rzeźbę monumentalną. Wykonuje także portrety, malarstwo figuratywne, pejzaże oraz zajmuje się konserwacją rzeźb przy obiektach sakralnych. Syntezą jego przemyśleń artystycznych są obrazo-rzeźby.

Wystawa łączy w sobie twórczość obu artystów tworząc unikatowy zbiór prac artystycznych z wielu dziedzin sztuki.

Liczba odsłon: 157
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.