Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie informuję, iż w dniach 29 i 30.stycznia br. odbyła się pierwsza  dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa – Podprogram 2019 realizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Żabnie przy współpracy z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Łącznie z pomocy w ramach Podprogramu 2019 skorzystało 684 osoby z 259 rodzin z terenu Gminy Żabno.

Dystrybucję nieodpłatnej żywności prowadzili pracownicy Ośrodka przy znaczącym wsparciu osób chętnych z terenu Gminy Żabno, którym tą drogą przekazujemy serdeczne podziękowania. Podziękowania kierujemy również do Naczelnika Ochotniczej Staży Pożarnej w Łęgu Tarnowskim, który udostępnił budynek straży dla potrzeb dystrybucji, jak również do strażaków ochotników  za okazaną  przy dystrybucji pomoc.

 Informujemy również, że w ramach Podprogramu 2019  odbędzie się jeszcze jedna dystrybucja żywności ,o  terminie której  powiadomimy niezwłocznie po otrzymaniu informacji z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Ponadto informujemy, iż osoby/rodziny z terenu gminy Żabno które wyrażają wolę skorzystania z tej formy pomocy spełniające  kryterium dochodowe 1402 zł dla osoby samotnej oraz 1056 zł na osobę w rodzinie oraz spełniające  przesłanki  udzielenia pomocy wynikające z ustawy o pomocy społecznej  w  szczególności: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność ,bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej    mogą ubiegać się o skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej.

Skierowania wraz z wymaganą dokumentacją można pobrać  w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabnie lub ze  strony internetowej Ośrodka.

 

Liczba odsłon: 413
Autor: ops
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.