Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Parafia pw. Ducha Świetego w Żabnie i Gminne Centrum Kultury zapraszają na koncert grupy Kapela.N czyli Zespołu Ewangelizacyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Zespół składający się z księży i osób świeckich wystąpi 16 lutego 2020 r. na scenie w Żabnie.


Kapela.N to nietypowa forma pracy duszpasterskiej. Z jednej strony możliwość zaangażowania i kształtowania religijnego młodych ludzi, a z drugiej sposób na głoszenie Ewangelii: wyśpiewane słowa i związane z nimi pozytywne doświadczenie wspólnoty mocniej i na dłużej zapadają w pamięci.
Zespół tworzą księża Zgromadzenia Misji św. Wincentego a Paulo oraz młodzież zaangażowana w posługę duszpasterską. Obecnie zespół tworzą: ks. Andrzej Gieroń CM - gitara solowa i śpiew, ks Piotr Klimczak CM - gitara rytmiczna i śpiew oraz studenci: Marysia Sowa - śpiew, Marcelina Chromy - śpiew, Michał Duszkiewicz - bas i Szymon Filar - perkusja.

„Pomysł na zespół zrodził się, gdy graliśmy jeszcze w zespole kleryckim i widzieliśmy efekty: młodzież zawsze chętnie ciągnie do muzyki. Co prawda niektórzy uważają, że granie i śpiewanie to płycizna życia duchowego, ale jesteśmy przekonani, że więcej słów i emocji zostanie w ludziach po koncercie niż po niejednym wykładzie czy kazaniu. W naszych koncertach nie chodzi tylko o muzykę - są one połączone ze świadectwem i rozważaniami na temat życia w świetle wiary. Młodzież, która jest z nami zaangażowana w tę posługę dobrze to rozumie - nie mówi: jedziemy na koncert, tylko: jedziemy na ewangelizację, bo prawie zawsze ta działalność jest połączona z liturgią - głosimy słowo Boże i śpiewamy na Mszach św. Rozprowadziliśmy też paręnaście tysięcy płyt! To się przekłada na naprawdę sporą liczbę miejsc, w których choćby raz ludzie wrócili do słów i myśli zawartych w piosenkach.
Początkowo było nas czterech księży - stąd ta nazwa: Kapela.N - to gra słów: wygląda jak adres internetowy, a chodzi o to, że tworzyli go księża - kapelani młodzieży. Później nasi współbracia podjęli inne zadania, a do nas dołączyła młodzież. W sumie pewnie ok. dwudziestu młodych ludzi pomagało nam przez te sześć lat.
Gramy (ze względu na nasz wiek ;)) rocka, reggae,  trochę bluesa. Księża z gitarami są odbierani na ogół dobrze - zawsze jest się trochę bliżej ludzi, gdy się z nimi śpiewa, niż gdy się przemawia z ambony” - podkreśla lider grupy ks. Andrzej Gieroń CM.

Serdecznie zapraszamy. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt zespołu. Wstęp wolny.

Liczba odsłon: 272
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.