Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dnia 18.12.2019r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie w ramach  akcji „Razem na Święta” uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali  kiermasz bożonarodzeniowy. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby człowieka cierpiącego, wdrażanie do udzielania pomocy ludziom potrzebującym oraz kształtowanie partnerstwa w działaniu.

Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego sprzedawano wykonane własnoręcznie przez uczniów SKW, ich rodziców i nauczycieli oryginalne ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki świąteczne. Kiermasz  cieszył się ogromnym powodzeniem. Piękne przedmioty przyciągały oko, a pomysłowość twórców zachwycała. Ideą kiermaszu było wsparcie działań charytatywnych realizowanych przez USKW. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy zgromadzone pieniądze przeznaczono na zakup artykułów szkolnych, tj. farb plakatowych, kredek, plasteliny, bloków rysunkowych, ołówków, nożyczek, papieru kolorowego, książeczek do kolorowania oraz słodyczy dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Pomocy w Jadownikach Mokrych. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu ze stroikami i kartkami wykonanymi własnoręcznie odwiedzili również osoby starsze w Ośrodku Seniora w Przybysławicach, składając im życzenia świąteczne, a następnie udali się do osób schorowanych, samotnych  zamieszkujących teren Otfinowa, Siedliszowic, Gorzyc oraz Kłyża.

Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują środowisko, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!  Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy  osobiście przekonać się, że „święta to nie tylko czas na otwieranie prezentów, ale przede wszystkim czas na otwarcie swoich serc...” Święta Bożego Narodzenia to również czas serdeczności, radości oraz okazywania sobie wzajemnie troski i miłości.

Wszystkim kupującym oraz tym, którzy przyczynili się do przygotowania ozdób: SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!

Koordynatorem  przedsięwzięcia była p. Jadwiga Dziubla- opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie.

 

 

    
Liczba odsłon: 237
Autor: SzP w Otfinowie
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.