Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wyjątkowy koncert kolęd odbył się 29 grudnia 2019 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. W bożonarodzeniowej scenerii odporyszowskiej świątyni wystąpili tenorzy: Alexander Martinez, Jakub Oczkowski i Piotr Karzełek. Śpiewacy, znani szerokiej publiczności z rodzimych scen operowych i operetkowych, udziałach w zagranicznych i krajowych festiwalach oraz programach telewizyjnych, zaprezentowali polskie i światowe kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne.

Tenorom akompaniowali: na fortepianie - Maciej Nieć i na skrzypcach - Mieczysław Smyda. Muzyczny wieczór prowadził autor scenariusza i reżyser koncertu - Łukasz Lech.

Odporyszowska świątynia wypełniła się po brzegi. Koncert, podczas którego kolędy i pastorałki wybrzmiały w pięknych i porywających aranżacjach, wzbudził w słuchaczach prawdziwą radość Świąt Bożego Narodzenia i ogromny entuzjazm. Długo nie milknące brawa i owacje na stojąco zaowocowały  kilkukrotnym bisowaniem.

Udział w koncercie kolęd wzięli także jego patroni honorowi - Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz, którzy zgodnie obiecali ponownie gościć w Gminie Żabno tak znakomitych artystów.

Partnerem koncertu „Kolędy na trzech tenorów” było Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie. Gminne Centrum Kultury w Żabnie – organizator koncertu, składa serdeczne podziękowania ks. proboszczowi Januszowi Oćwieji za pomoc przy organizacji wydarzenia.

 

Liczba odsłon: 430
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.