Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W niedzielę 15 grudnia w Sali im. Kazimierza i Marii Witkowskich w Niecieczy wystawiona została - w zupełnie nowej odsłonie – dwuaktowa komedia Michała Bałuckiego „Polowanie na męża”.  Sztukę w reżyserii Jana Wójcika przygotował i wystawił teatr amatorski z Niecieczy w składzie: Katarzyna Miękina, Renata Górska, Małgorzata Pytka-Prażuch, Edward Prażuch, Jan Sanek, Paweł Żelazo, Wiesław Janusz oraz Janusz Czarny. Aktorom podpowiadała Aneta Kumorowska.

„Polowanie na męża” to komedia pełna zwrotów akcji, humoru i barwnych postaci. Opowiada historię wzbogaconego mieszczanina Walentego Pysznickiego, który pozuje na inteligenta, gardząc jednocześnie  ludźmi  niższego stanu. Chce za wszelką cenę wydać swoją jedyną córkę Aniele za mąż, ale szuka dla niej bogatego kandydata, najlepiej o wyższym statusie społecznym. Dziewczyna dla której również liczą się przede wszystkim dobra materialne, kieruje swoje zainteresowanie na przystojnego, jednak biednego szewca, który namówiony przez przyjaciela udaje bogatego obywatela ziemskiego. Pod wpływem uczucia wyznaje dziewczynie prawdę, która niestety ukazała prawdziwy charakter ukochanej. Z tytułowego polowania na męża niestety nic nie wyszło…

Wesołe przedstawienie, proste w odbiorze, ukazujące ludzie charaktery w sposób kpiący i ironiczny, pełne humoru słownego i sytuacyjnego, często subtelnego, nie mogło nie spodobać się zgromadzonej widowni, o czym świadczyły wybuchy śmiechu i gromkie brawa.

Kolejne przedstawienia zaplanowane są na styczeń 2020 roku.

   
Liczba odsłon: 588
Autor:
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.