Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


INNOWACJA PEDAGOGICZNA W SZKOLE W OTFINOWIE

„Jestem Europejczykiem – Dni Języków Obcych“

W drugim tygodniu grudnia Szkoła w Otfinowie zamieniła się w miejsce spotkania wielu kultur i języków, a wszystko za sprawą realizowanej w Szkole innowacji pedagogicznej – „Jestem Europejczykiem – Dni Języków Obcych”. Adresatami innowacji byli uczniowie klas IV – VIII, a jednym z głównych celów jej wprowadzenia było promowanie korzyści płynących z uczenia się języków, wielojęzyczności, pokazanie różnorodności językowej i kulturowej Europy i nie tylko. Ważne było także motywowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania, systematyzowania oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce, a wszystko w ciekawy i niecodzienny sposób, z dala od przysłowiowej szkolnej ławki. Innowację napisały oraz koordynowały na terenie szkoły nauczycielki języków obcych: pani Dominika Macko i Ewa Piotrowska-Saracchini.

Obchody trwały 3 tygodnie i zakładały realizację mini projektów o charakterze interdyscyplinarnym. Na początku wychowawcy klas wraz z uczniami losowali jeden z krajów: Austria, USA, Hiszpania, Włochy, Grecja i Rosja. Każda z klas pod kierunkiem wychowawcy, ale we współpracy z nauczycielami przedmiotów takich jak: języki obce, muzyka, plastyka, technika, informatyka, geografia i WF, zajmowała się wykonywaniem szeregu zadań związanych z danym krajem. Było to:

  1. Wykonanie oryginalnego wystroju klas tak, aby oddawał klimat wylosowanego kraju.
  2. Opracowanie plakatu w rozmiarze A1 promującego wylosowany przez siebie kraj.
  3. Przygotowanie potrawy regionalnej typowej dla danego kraju.
  4. Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
  5. Przygotowanie i zaprezentowanie piosenki z wylosowanego kraju w oryginalnym języku.
  6. Prezentacja znanej postaci związanej z wylosowanym krajem.
  7. Przygotowanie tańca regionalnego typowego dla wylosowanego kraju.

Podczas wydarzenia finałowego 9 grudnia 2019r. uczniowie rywalizowali ze sobą w turnieju międzyklasowym. Nad ich zmaganiami czuwało jury, do którego zaproszono miedzy innymi przedstawicielki pobliskich bibliotek: z Żabna panią Kamilę Rybę oraz z Otfinowa panią Małgorzatę Smolik. Walka była zacięta do ostatniej chwili, a jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom konkursów był nad wyraz wysoki. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca – klasie VIII (Hiszpania) i VI (Grecja), drugie miejsce zajęła klasa VII (Austria), a trzecie klasa IV (Włochy).

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że innowacja zakończyła się pełnym sukcesem, a w szczególności Wychowawcom, Pani Dyrektor, Pracownikom Szkoły i Rodzicom.

Liczba odsłon: 1009
Autor: SzP w Otfinowie
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.