Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


INNOWACJA PEDAGOGICZNA W SZKOLE W OTFINOWIE

„Jestem Europejczykiem – Dni Języków Obcych“

W drugim tygodniu grudnia Szkoła w Otfinowie zamieniła się w miejsce spotkania wielu kultur i języków, a wszystko za sprawą realizowanej w Szkole innowacji pedagogicznej – „Jestem Europejczykiem – Dni Języków Obcych”. Adresatami innowacji byli uczniowie klas IV – VIII, a jednym z głównych celów jej wprowadzenia było promowanie korzyści płynących z uczenia się języków, wielojęzyczności, pokazanie różnorodności językowej i kulturowej Europy i nie tylko. Ważne było także motywowanie uczniów do samodzielnego poszukiwania, systematyzowania oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce, a wszystko w ciekawy i niecodzienny sposób, z dala od przysłowiowej szkolnej ławki. Innowację napisały oraz koordynowały na terenie szkoły nauczycielki języków obcych: pani Dominika Macko i Ewa Piotrowska-Saracchini.

Obchody trwały 3 tygodnie i zakładały realizację mini projektów o charakterze interdyscyplinarnym. Na początku wychowawcy klas wraz z uczniami losowali jeden z krajów: Austria, USA, Hiszpania, Włochy, Grecja i Rosja. Każda z klas pod kierunkiem wychowawcy, ale we współpracy z nauczycielami przedmiotów takich jak: języki obce, muzyka, plastyka, technika, informatyka, geografia i WF, zajmowała się wykonywaniem szeregu zadań związanych z danym krajem. Było to:

  1. Wykonanie oryginalnego wystroju klas tak, aby oddawał klimat wylosowanego kraju.
  2. Opracowanie plakatu w rozmiarze A1 promującego wylosowany przez siebie kraj.
  3. Przygotowanie potrawy regionalnej typowej dla danego kraju.
  4. Quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.
  5. Przygotowanie i zaprezentowanie piosenki z wylosowanego kraju w oryginalnym języku.
  6. Prezentacja znanej postaci związanej z wylosowanym krajem.
  7. Przygotowanie tańca regionalnego typowego dla wylosowanego kraju.

Podczas wydarzenia finałowego 9 grudnia 2019r. uczniowie rywalizowali ze sobą w turnieju międzyklasowym. Nad ich zmaganiami czuwało jury, do którego zaproszono miedzy innymi przedstawicielki pobliskich bibliotek: z Żabna panią Kamilę Rybę oraz z Otfinowa panią Małgorzatę Smolik. Walka była zacięta do ostatniej chwili, a jury nie miało łatwego zadania, gdyż poziom konkursów był nad wyraz wysoki. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca – klasie VIII (Hiszpania) i VI (Grecja), drugie miejsce zajęła klasa VII (Austria), a trzecie klasa IV (Włochy).

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że innowacja zakończyła się pełnym sukcesem, a w szczególności Wychowawcom, Pani Dyrektor, Pracownikom Szkoły i Rodzicom.

Liczba odsłon: 1055
Autor: SzP w Otfinowie
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.