Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W piątek 13 grudnia w M-GBP w Żabnie – Filii w Niecieczy odbyło się spotkanie opłatkowe „Wigilia dla Seniorów”. Uroczystość zorganizowała Biblioteka Publiczna w Niecieczy we współpracy z sołtysem Tadeuszem Wójcikiem, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkołą w Niecieczy.

Na spotkaniu licznie pojawili się mieszkańcy Niecieczy oraz Czyżowa, gdzie większość stanowili seniorzy, z myślą o których przygotowane zostało całe spotkanie. Nie zabrakło również zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: burmistrz Żabna pani Marta Herduś, zastępca burmistrza pan Zbigniew Lustofin, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Żabnie pani Marta Warias, radny Gminy Żabno pan Marek Szostek, ksiądz proboszcz Stanisław Wąchała, dyrektor Szkoły w Niecieczy pan Leszek Liszka, zastępca dyrektora pani Iwona Fijał oraz sołtys Czyżowa pan Andrzej Skowron.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez dyrektora, nauczycieli i uczniów wszystkich klas szkolnych. Młodsze dzieci zaprezentowały widowisko słowno-muzyczne, z ciekawymi okolicznościowymi wierszami, pastorałkami i kolędami, których całość dopełniały przepiękne stroje. Starsza młodzież wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy i zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Zdolnym solistom przygrywali fleciści oraz nauczyciele.

Koło Gospodyń Wiejskich z Niecieczy zadbało o poczęstunek, na którym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw.

Spotkanie „Wigilia dla Seniorów” okazało się doskonałą okazją do wspólnego spotkania, kolędowania, a także rozmowy. A wszystko to w świątecznej atmosferze, przy wigilijnie zastawionym stole, choince i w gronie życzliwych osób.

                                                            
Liczba odsłon: 674
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
RFIL
1 procent
Spis powszechny
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.