Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W piątek 13 grudnia w M-GBP w Żabnie – Filii w Niecieczy odbyło się spotkanie opłatkowe „Wigilia dla Seniorów”. Uroczystość zorganizowała Biblioteka Publiczna w Niecieczy we współpracy z sołtysem Tadeuszem Wójcikiem, Radą Sołecką, Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkołą w Niecieczy.

Na spotkaniu licznie pojawili się mieszkańcy Niecieczy oraz Czyżowa, gdzie większość stanowili seniorzy, z myślą o których przygotowane zostało całe spotkanie. Nie zabrakło również zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: burmistrz Żabna pani Marta Herduś, zastępca burmistrza pan Zbigniew Lustofin, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Żabnie pani Marta Warias, radny Gminy Żabno pan Marek Szostek, ksiądz proboszcz Stanisław Wąchała, dyrektor Szkoły w Niecieczy pan Leszek Liszka, zastępca dyrektora pani Iwona Fijał oraz sołtys Czyżowa pan Andrzej Skowron.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez dyrektora, nauczycieli i uczniów wszystkich klas szkolnych. Młodsze dzieci zaprezentowały widowisko słowno-muzyczne, z ciekawymi okolicznościowymi wierszami, pastorałkami i kolędami, których całość dopełniały przepiękne stroje. Starsza młodzież wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój, wykonując najpiękniejsze polskie kolędy i zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Zdolnym solistom przygrywali fleciści oraz nauczyciele.

Koło Gospodyń Wiejskich z Niecieczy zadbało o poczęstunek, na którym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw.

Spotkanie „Wigilia dla Seniorów” okazało się doskonałą okazją do wspólnego spotkania, kolędowania, a także rozmowy. A wszystko to w świątecznej atmosferze, przy wigilijnie zastawionym stole, choince i w gronie życzliwych osób.

                                                            
Liczba odsłon: 597
Autor:
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.