Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Na zaproszenie burmistrza Żabna Marty Herduś do Żabna przyjechali goście z gminy Bełżec. Była to wizyta w związku z wrześniowym spotkaniem, na którym przedstawiciele żabnieńskiego samorządu otrzymali symboliczną „garść” ziemi z gminy Bełżec, w której podczas II Wojny Światowej zginęło kilkuset Żabnian.

Ziemia, która została przekazana przez wójta Belżca została złożona w urnie w Pomniku Poległym za Ojczyznę podczas listopadowych obchodów Święta Niepodległości. Ma ona symbolizować pamięć o rodakach z terenu gminy Żabno i okolic, którzy zostali zamordowani w niemieckim nazistowskim obozie zagłady, funkcjonującym w Bełżcu w 1942 roku. W podziękowaniu za przyjęcie i ofiarowanie ziemi, zaproszono delegację z Bełżca, by pokazać uroki i potencjał naszej gminy. Goście zwiedzili Gminne Centrum Kultury i bibliotekę, Szkołę Podstawową w Żabnie wraz z salami, w których znajdują się eksponaty zebrane przez Pawła Domańskiego. Odwiedzili również stadion sportowy Bruk Bet Termalica Nieciecza KS, nową placówkę wsparcia dziennego w Czyżowie oraz firmę Certech w Niedomicach, gdzie zaprezentowano linię produkcyjną i laboratorium. Ważnym punktem spotkania było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę, gdzie umiejscowiona jest ziemia z Bełżca. Goście mieli również okazję przespacerować się po rynku i posłuchać historii opowiadanych przez Pawła Domańskiego.

Podczas spotkania padły deklaracje o dalszej chęci prowadzenia spotkań pomiędzy gminami, w których mogłyby brać udział różne grupy mieszkańców.

  
Liczba odsłon: 573
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.