Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wyjątkowy spektakl muzyczny mieli okazję obejrzeć zgromadzeni w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. 24 listopada Teatr „Mumerus” z Krakowa wraz z zespołem „Strojone” zaprezentował spektakl „Pieśń gminna” w reż. Wiesława Hołdysa. To oryginalne widowisko muzyczne zrealizowane zostało w ramach Nagrody Województwa Małopolskiego "Ars Quaerendi" za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury.

Akcja spektaklu rozgrywała się w nieokreślonym polskim mieście. Tutaj, w szemranej piwnicy bandyci i ich ofiary snuli muzyczne opowieści o zbrodniach wszelkiej maści, krwawych, makabrycznych, groteskowych. W owej historii zbrodni wybrzmiały lwowska bałaka, gwara warszawska czy rzeszowska pieśń ludowa, które spajały fragmenty ballad Adama Mickiewicza.

Spektakl został ciepło przyjęty przez żabnieńską publiczność, która nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

Liczba odsłon: 159
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.