Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolski Kurator Oświaty są organizatorami X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”. Nasza szkoła jak co roku zgłosiła swój udział, bo bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze. Idea i założenia akcji są podobne jak w latach ubiegłych. Szkoły podstawowe dbając o bezpieczeństwo uczniów wyposażają je w elementy odblaskowe, pilnując żeby z nich korzystali w codziennej drodze do i ze szkoły, dbają także o prawidłowe oznakowanie rejonów szkół, ponadto organizują akcje edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym angażując w takie działania także rodziców.

Z okazji 10-lecia Odblaskowej Szkoły 25 października odbyła się  w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach akcja edukacyjna podsumowująca organizację zadań, konkursów i działań mających na celu przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze prowadzonych  przez Dyrektora, Rodziców, Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły. W tym dniu szkoła świeciła przykładem – dzieci uczestniczyły w praktycznej lekcji bezpieczeństwa, każdy uczeń został wyposażony w kamizelkę odblaskową i  elementy odblaskowe,

Zgromadzonych uczniów i zaproszonych gości przywitał Wicedyrektor Szkoły P. Mirosław Piotrowski.  Spotkanie rozpoczęła Pani Agnieszka Seyrlhuber policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, która odwiedziła nasza szkołę wraz z inspektorem Wawelkiem i poprowadziła prelekcje utrwalającą zasady i przepisy ruchu drogowego. W tym dniu gościliśmy w szkole grupę  miłośników szybkiej jazdy, która zaprezentowała zasady bezpiecznego poruszania się quadem po drodze oraz reprezentantów Straży Pożarnej KSRG OSP Niedomice i  OSP Ilkowice, którzy zabezpieczyli teren podczas jazdy quadem oraz utrwalili zasady pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. P. Marcin Kostrzewa przypomniał dzieciom zasady dotyczące bezpieczeństwa. Dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, zapoznać się z pracą strażaka oraz zobaczyć wyposażenie pojazdu. Gościem specjalnym naszego wydarzenia był Młodzieżowiec Unii Tarnów Mateusz Cierniak, któremu towarzyszyli adepci czarnego sportu: Konrad Cierniak, Igor Gryzło i Wiktor Pis, uczniowie naszej szkoły. Mateusz w sezonie 2019 startował w różnej rangi zawodach indywidualnych m.in awansując do Finału Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski gdzie wywalczył 11 miejsce, awansował do finału Brązowego Kasku zdobywając 9 miejsce. W indywidualnych Mistrzostwach Polski pomyślnie przeszedł ćwierćfinał w Krośnie, a w krakowskim półfinale wywalczył trzy punkty. W finale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Równem/Ukraina/był ósmy a w Finale Indywidualnego Pucharu Europy w Żarnowicy/Słowacja/ zajął wysokie 5 miejsce. Zwieńczeniem sezonu był wywalczony w ostatni weekend września złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów we francuskim Lamonthe-Landerron.

 

W tym roku działające w naszej szkole koło wolontariatu „Przystań Dobra” poszerzyło działanie akcji przekazując seniorom ulotkę informacyjną „Senior bezpieczny na drodze. Noś odblaski – bądź widoczny”. Podczas działań podsumowujących  przeprowadzony był konkurs na najbardziej odblaskowa klasę.  Tytuł odblaskowej zdobyły klasy Va, IV i II które stanęły  na podium i świeciły przykładem. Nagrody i dyplomy za osiągnięcie wysokich wyników w konkursie BRD  wręczył P. Mariusz Motyka policjant Gminy Żabno, który często angażuje się, wspierając działania szkoły i  P. Marzena Gubernat, organizator inicjatyw podejmowanych przez szkołę w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Dużymi oklaskami zostały przywitane modele i modelki biorące udział w  pokazie mody odblaskowej, nagrody laureatom konkursu wręczył P. Mirosław Piotrowski wicedyrektor ZSPiP w Ilkowicach. W akcję włączyło się również bardzo chętnie przedszkole. Nasi najmłodsi także uczestniczyli w finale odblaskowej szkoły. Maluszki były wyposażone w odblaski i kamizelki odblaskowe, co sprawiło że  z uwagą oraz zaciekawieniem uczestniczyli w przeprowadzonej akcji. Na zakończenie dnia nadszedł czas na jazdę próbną i egzamin na kartę rowerową. Uczniowie dzięki życzliwości MORD w Tarnowie, mogli poćwiczyć jazdę jednośladem na miasteczku komunikacyjnym, które rozłożone było na boisku sportowym za budynkiem szkoły.

 

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przeprowadzenia akcji Świeć przykładem – Straży Pożarnej w Niedomicach i Ilkowicach za lekcję praktyczną ratowania życia. P. Agnieszce Seyrlhuber i P. Mariuszowi Motyka za lekcję bezpieczeństwa. Grupie „Młodych Wilków” (Michał Kumięga, Augustyn Mróz, Grzegorz Orszulak) za praktyczną naukę jazdy na quadach  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Firmie Janhub za transport miasteczka komunikacyjnego. Gratulujemy sukcesów Mateuszowi i dziękujemy za przybycie, cenne wskazówki oraz słowa zachęcające do realizacji wymarzonych celów. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować dzień bezpieczeństwa w szkole i tym, którzy świecą przykładem przestrzegając zasad prawidłowego zachowania się na drodze i  zakładają odblaski, pamiętając, że to one niejednokrotnie ratują życie.

 
Liczba odsłon: 350
Autor: mg
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.