Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Burmistrz Żabna oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie zapraszają serdecznie odo udziału w Gminnych Obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpocznie uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Żabnie. Tuż po jej zakończeniu, pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę, złożone zostaną urny z ziemią z Bełżca oraz z Katynia. W ten symboliczny sposób mieszkańcy gminy chcą podziękować i upamiętnić cześć wszystkich ofiar wojny i osób walczących za wolność narodu. Urny złożone zostaną w specjalnie przygotowanych komorach w Pomniku. Następnie w programie przewidziano złożenie wiązanek kwiatów, a następnie przejście do Gminnego Centrum Kultury na okolicznościowy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Niedomicach. Dodatkowo przewidziano wspólne śpiewy, a uczestnikom spotkania zostaną rozdane śpiewniki.

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości zwieńczy promocja najnowszego wydawnictwa Pawła Domańskiego „Żabno jako sztetl”. Każdy uczestnik obchodów otrzyma bezpłatnie egzemplarz książki, na której autor z pewnością chętnie wypisze dedykację.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie U Tatara z Siedliszowic. Serdecznie zapraszamy.

Liczba odsłon: 479
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.