Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Święto Latawca i Szarej Lilijki było okazją do wspólnej zabawy, integracji środowiska harcerskiego,  wymiany doświadczeń. W sobotę 19 października, na terenie Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Żabnie,  harcerze i zuchy z Tarnowa, Bistuszowej, Woli Radłowskiej, Pleśnej, Łowczowa i Żabna  wzięli udział w III Święcie Latawca i Szarej Lilijki.

Święto rozpoczęło się na szkolnym „orliku” apelem i odśpiewaniem hymnu ZHP, następnie nastąpiła prezentacja wykonanych własnoręcznie przez poszczególne drużyny i gromady latawców. Szybując po niebie nie umykały bystremu oku członków jury, którzy oceniali sposób wykonania. Kiedy skończyła się część pokazowa i kolorowe kształty wylądowały na ziemi, uczestnicy Święta wrócili do szkoły gdzie czekały na nich przeróżne warsztaty. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego! Ćwiczenia prowadzone przez strażaków z OSP w Żabnie, warsztaty strzeleckie i musztra, pokaz survivalowy, gry „Pamięć 39”,Miś Wojtek”, „IV Rozbiór Polski”, gra przestrzenna „Obrona Warszawy” zorganizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.

Po smacznym poczęstunku przygotowanym przez Restaurację „Herbowa” z Żabna, w słonecznej scenerii przyszedł czas na podsumowanie Święta. Podczas końcowego przemówienia wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody za przygotowane latawce.

W przygotowaniu Święta, zorganizowanego przez Namiestnika Harcerskiego Hufca ZHP Tarnów, phm. Renatę Kawula, zaangażowali się harcerze 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej wspólnie z rodzicami. Wsparcia, w postaci upominków i nagród, udzieliło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miasta i Gminy w Żabnie.

Wszystkim którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia Święta serdecznie dziękujemy.

Liczba odsłon: 411
Autor: phm. Renata Kawula
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.