Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wczoraj W Żabnie odbyła się uroczystość 50- lecia Szkoły Ponadpodstawowej im. Ks. Janusza Pasierba w Żabnie, połączona z Powiatowymi Obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

Była to okazja do wspólnego spotkania po latach absolwentów, grona pedagogicznego, a także czas by uczcić swojego patrona.

Obchody rozpoczęły się w ogrodzie różańcowym, przy kościele parafialnym w Żabnie. To tutaj odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Januszowi Pasierbowi, patronowi szkoły, postaci blisko związanej z Żabnem. Tuż za plecami tablicy znajduje się dąb, który został dedykowany w tym dniu poecie.

Dalsze obchody miały miejsce w kościele parafialnym w Żabnie, a następnie w Gminnym Centrum Kultury.

Święto pięćdziesięciolecia szkoły było również okazją by celebrować Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Starosta tarnowski Roman Łucarz wręczył nagrody dla wyróżniających się nauczycieli za pracę w poprzednim roku szkolnym. Wręczone zostały również awanse zawodowe. Dyrektor Szkoły Ponadpodstawowej w Żabnie Agata Wajda- Tylek również uhonorowała nauczycieli swojej placówki nagrodami.

Podczas jubileuszu życzenia zostały złożone przez żabnieńskich samorządowców, burmistrza Żabna Martę Herduś, zastępcę burmistrza Zbigniewa Lustofina oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztofa Lechowicza. Szkoła została uhonorowana nagrodą „Poza Horyzont”, która wręczana jest przez burmistrza, za szczególne osiągnięcia i tworzenie perspektyw.

Obchodom towarzyszyła prezentacja publikacji poświęconej ks. Januszowi St. Pasierbowi „Przyjeżdżam tutaj niczym do Wirginii”, a także część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSP.

Po części oficjalnej zaproszono gości do budynku Szkoły na zwiedzanie okolicznościowych wystaw, spotkania w gronie kolegów i nauczycieli.

  
Liczba odsłon: 699
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.