Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


OSP w Bobrownikach Wielkich włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno - informacyjną realizowaną przez PSP „Nie dla czadu”. W ramach tej inicjatywy strażacy z OSP zorganizowali w dniu 8 października br. pogadankę dla uczniów klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej z Bobrownik Wielkich.

Strażacy przedstawili uczniom informujące o zagrożeniach i sposobach ochrony przed tlenkiem węgla (potocznie nazywany czadem), silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem, który co roku zabija kilkadziesiąt osób. Opowiadali uczniom skąd się bierze czad, dlaczego jest tak niebezpieczny, jak zapobiegać zatruciu, jakie są objawy zatrucia oraz pierwsza pomocy w takim zagrożeniu. Przedstawili sposoby bezpiecznego użytkowania pieców gazowych itp.

Podkreślili, iż główną przyczyną powstawania tego trującego związku chemicznego są niesprawne przewody kominowe, brak swobodnego odpływu spalin. Zwrócili uwagę na rolę czujki tlenku węgla, jako strażnika bezpieczeństwa, a także o ważnej roli strażaka w niesieniu ludziom pomocy w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Na zakończenie młodzież otrzymała ulotki edukacyjne.

Liczba odsłon: 188
Autor: AS
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.