Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


OSP w Bobrownikach Wielkich włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno - informacyjną realizowaną przez PSP „Nie dla czadu”. W ramach tej inicjatywy strażacy z OSP zorganizowali w dniu 8 października br. pogadankę dla uczniów klas 4-8 ze Szkoły Podstawowej z Bobrownik Wielkich.

Strażacy przedstawili uczniom informujące o zagrożeniach i sposobach ochrony przed tlenkiem węgla (potocznie nazywany czadem), silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym gazem, który co roku zabija kilkadziesiąt osób. Opowiadali uczniom skąd się bierze czad, dlaczego jest tak niebezpieczny, jak zapobiegać zatruciu, jakie są objawy zatrucia oraz pierwsza pomocy w takim zagrożeniu. Przedstawili sposoby bezpiecznego użytkowania pieców gazowych itp.

Podkreślili, iż główną przyczyną powstawania tego trującego związku chemicznego są niesprawne przewody kominowe, brak swobodnego odpływu spalin. Zwrócili uwagę na rolę czujki tlenku węgla, jako strażnika bezpieczeństwa, a także o ważnej roli strażaka w niesieniu ludziom pomocy w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Na zakończenie młodzież otrzymała ulotki edukacyjne.

Liczba odsłon: 123
Autor: AS
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.