Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Publiczne Przedszkole nr 2 w Łęgu Tarnowskim zostało oficjalnie otwarte. To jedna z najnowszych inwestycji w gminie Żabno, która ma służyć mieszkańcom, a w szczególności tym najmłodszym. Adaptacja budynku hali sportowej, której część przeznaczono na sale przedszkolne, zakończyła się ponad miesiąc temu. Od tego czasu przedszkole tętni życiem, bo w jego progach już bawią i uczą się dzieci. W obiekcie przygotowano dwie sale dla maluchów, łazienki, zaplecze kuchenne, szatnię. Zadbano także o wyposażenie w narzędzia edukacyjne, a także zabawki.

Oficjalne otwarcie było częścią promocji miejsca i okazją do podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w jego powstanie. A było co oglądać, bo w przedszkolu są nie tylko nowe sale, meble, urządzenia multimedialne, dydaktyczne, ale przede wszystkim przedszkolaki, które swoim występem zachwyciły przybyłych gości. Otwierając oficjalnie przedszkole burmistrza Żabna Marta Herduś skierowała podziękowania do Radnych Rady Miejskiej w Żabnie za zagospodarowanie środków na ten cel, przedstawicielom parlamentu RP oraz zarządu Województwa Małopolskiego, za wspieranie idei drugiego przedszkola w Łęgu Tarnowskim. Co więcej tego samego dnia z rąk Anny Pieczarki z zarządu Województwa burmistrz Żabna odebrała promesę na projekt „Utworzenie nowych miejsc przedszkolnych w miejscowości Łęg Tarnowski, gm. Żabno” na kwotę 861 511,19 zł gwarantującą dalszy rozwój nowej placówki w Łęgu w najbliższych latach.

 
Liczba odsłon: 610
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.