Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


5 i 6 października w Jabłonce na Orawie odbył się 10 Małopolski Przegląd Dorobku Kulinarnego i Artystycznego Kół Gospodyń Wiejskich – konkurs podczas którego prezentowało się 10 najlepszych Kół z Małopolski. Wśród nich było także znane w naszej gminie Koło Gospodyń u Tatara z Siedliszowic. W czterech konkurencjach konkursowych ekipa „u Tatara” zdobyła następujące nagrody:

1) I miejsce w konkursie tradycyjnych scenek obyczajowych: za widowisko „Kajce Wielkanocne – Putyry Mutyry”, napisaną i wyreżyserowaną przez Krzysztofa Ryndaka. Komisja artystyczna podkreśliła ciekawy temat widowiska i właściwe jego wykonanie, a także bardzo dobrą grę aktorską poszczególnych postaci, wyrazistość i humor. Pochwalony został także udział dzieci i młodzieży.

2) I miejsce w konkursie pieśni ludowych – śpiewak ludowy z Siedliszowic Krzysztof Ryndak wykonał pieśni: „Płynie woda po dolinie”, oraz obrzędową pieśń śpiewaną przy błogosławinach sieroty.

3) II miejsce w konkursie tradycyjnych potraw regionalnych których głównym składnikiem była KASZA JĘCZMIENNA PĘCZAK – za „Pencok ze śliwamy i mlikiem”

4) III miejsce w konkursie rękodzieła artystycznego za wykonanie RÓŻDŻKI / RÓZGI WESELNEJ

 

Łączna punktacja pozwoliła „Tatarom” na zdobycie w przeglądzie I miejsca, co bardzo cieszy, gdyż był to absolutny debiut w konkursie o takim charakterze.

 

Fot. Maksymilian Zięba, Jan Ciepliński

    
Liczba odsłon: 580
Autor: KR
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Koncepcja obwodnicy Żabna
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.