Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Uczniowie z niedomickiej szkoły podstawowej otrzymali właśnie wzbogaconą bazę sportową, do zajęć i ćwiczeń plenerowych. Do wielofunkcyjnego boiska, które stanowi centrum zaplecza sportowego dobudowano bieżnię, rozbieg do skoku w dal, a także boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę. Obecnie jest to najlepiej wyposażona w możliwości prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na zewnątrz jednostka szkolna w gminie Żabno. Szkołą, która nosi nazwę Polskich Olimpijczyków z pewnością może teraz zapewnić swoim wychowankom jeszcze więcej możliwości rozwoju.

Zadanie pod nazwą „Budowa bieżni, przebudowa boiska wielofunkcyjnego, budowa skoczni w dal z rozbiegiem w ramach modernizacji kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Niedomicach” zostało wsparte finansowo przez Województwo Małopolskie w ramach projektu Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno- Sportowej. Koszt zadania to blisko 307 tys. złotych, z czego dotacja wyniosła 136 tys. zł. Pozostałe 171 tysięcy gmina wygospodarowała z własnego budżetu.

Uroczyste otwarcie, które miało miejsce wczoraj, zgromadziło przede wszystkim uczniów, którzy są bezpośrednimi beneficjentami projektu. Nie zabrakło zaproszonych gości, w tym Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza, który docenił pomysł na realizację takiego przedsięwzięcia właśnie przy szkole tak blisko ze sportem związanej. Na inauguracji obecni byli również Radny Sejmiku Małopolski Stanisław Bukowiec, Radni Rady Miejskiej w Żabnie, sołtys Niedomic Sylwia Kijowska. Burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z dyrektor szkoły Katarzyną Smolik, a także przedstawicielami województwa i samorządu uczniowskiego, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, inaugurując tym samym działalność nowego zaplecza sportowego. Co więcej na spontaniczne wezwanie wicemarszałka do rozegrania kilku posiadań w siatkówce, szybko znaleźli się pasjonaci sportu, zarówno w tych mniej jak i bardziej formalnych strojach.

FILM Z INAUGURACJI

   
Liczba odsłon: 1048
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.