Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Tradycją Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim stało się włączanie się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Dzięki temu przedsięwzięciu, które na stałe wpisało się w kalendarz roku szkolnego, uczniowie coraz lepiej rozumieją ideę zjednoczonej, choć wielojęzycznej i wielokulturowej Europy. Święto języków obchodzone jest rokrocznie 26 września, ale łęgowska edycja, której inicjatorami po raz kolejny już byli zatrudnieni tam nauczyciele języków obcych, zorganizowana została w poniedziałek 30 września br. Złożyły się na nią min. prezentacja różnych państw europejskich obejmująca min. krótką informację nt. kolorystki flagi, stolicy, liczby mieszkańców itd. oraz wspólna nauka kilku podstawowych słów w różnych językach. Moment ten był szczególnie angażujący, gdyż każdy uczestnik spotkania mógł poćwiczyć wymowę słów powitania czy pożegnania w języku rosyjskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, a nawet węgierskim. Ponadto, zadaniem każdego zespołu klasowego było przetłumaczenie zestawu kilkunastu wyrazów z języka polskiego na język włoski, hiszpański, angielski i niemiecki. Zadanie nie okazało się szczególnie trudne i wymagające, co świadczy o tym, iż młodzież ma intuicję językową decydującą o sukcesie edukacyjnym w nauce języków obcych. Atutem spotkania był bez wątpienia strój uczniów odzwierciedlający kolorystykę flagi wylosowanego do prezentacji państwa. W pamięci uczniów na pewno na długo pozostaną te kolory, dzięki czemu na lekcjach geografii bez trudu poradzą sobie z rozpoznawaniem flag poszczególnych państw europejskich.

 Ciekawe opowieści o różnorodności naszego kontynentu i wspólne uczenie się obcojęzycznych słów czy zespołowa praca związana z odgadywaniem znaczenia określonych wyrazów były dla uczniów SP w Łęgu Tarnowskim ciekawą lekcją lingwistyki, która sprzyjała zdobywaniu wiadomości i poszerzaniu umiejętności językowych, ale także i kooperacji i integracji całej społeczności szkolnej, a każdy uczestnik tej nietypowej lekcji mógł choć przez chwilę poczuć się prawdziwym poliglotą.

   
Liczba odsłon: 359
Autor: LJ
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.