Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W przedpołudniowy jesienny dzień Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Otfinowie miała zaszczyt gościć pisarkę Joannę Wachowiak, autorkę wielu opowiadań, bajek dla dzieci. Twórczość Joanny Wachowiak to literatura ciesząca się uznaniem wśród czytelników oraz doceniana i wyróżniana wielokrotnie w różnorodnych konkursach.  W roku 2014 "Kot Kameleon" przyniósł pisarce nominację do literackiej nagrody IBBY Książka Roku. "Historyjki dla małych uszu" zdobyły nagrodę jury w konkursie organizowanym przez portal granice.pl oraz tytuł "Najlepszej książki na wiosnę". Z kolei książka  "Baba Blaga" zdobyła wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, a "Ala Baba" została nominowana do 24. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Joanna Wachowiak jest doktorem nauk humanistycznych, swój czas na pisanie książek dzieli z pracą zawodową na uniwersytecie.

Spotkanie autorskie, które poprowadziła autorka wzbudziło żywą reakcję wśród dzieci. Z zainteresowaniem wysłuchały bowiem fragmentów książek autorki oraz historii powstania poszczególnych opowiadań i bajek. Autorka zdradziła dzieciom, skąd czerpie pomysły dla swojej twórczości. Opowiedziała o bohaterach swoich książek. Ostatni element zabawy miał charakter teatralny – za pomocą gestu i mimiki wybrane osoby miały przekazać wiadomości przeistaczając się w przybyszów z obcej planety – kosmitów.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali zakładkę z autografem w  podziękowaniu za udział w spotkaniu.

Liczba odsłon: 274
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
Spis Rolny 2020
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.