Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Aria Miecznika z opery „Straszny Dwór”, aria Stanisława z opery „Verbum Nobile”, „Pieśń wieczorna”, „Prząśniczka”, Znasz li ten kraj”, „Złota rybka” oraz arie Jadwigi i Cześnikowej z opery „Straszny Dwór” -  tych i kilku innych pieśni autorstwa Stanisława Moniuszki mieli możliwość wysłuchać żabnieńscy melomani. Wszystko za sprawą koncertu „Moniuszko – bohater niezwykły”, który w poniedziałek 30 września odbył się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Koncert zagrany został w tym dniu dwukrotnie, a słuchacze z zachwytem oklaskiwali artystów. A na scenie w Żabnie wystąpili: solista Opery Wrocławskiej - Jacek Jaskuła – baryton, Elżbieta Kaczmarzyk – Janczak - mezzosopran, Mirella Malorny - Konopka przy fortepianie, a koncert poprowadziła Regina Gowarzewska.

Koncert opatrzony był słowem wstępnym o charakterze edukacyjnym, który przybliżył odbiorcom repertuar oraz postać mistrza polskiej opery narodowej.

Recital pieśni moniuszkowskich odbył się w Żabnie z okazji dwusetnej rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty - Stanisława Moniuszki. Jego organizatorem było Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Koncert honorowym patronatem objął Starosta Tarnowski – Roman Łucarz.

 

Liczba odsłon: 340
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.