Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Strażacy z Łęgu Tarnowskiego wzbogacili się o nowy samochód przeciwpożarowy. Auto niedawno zostało zakupione, a wczoraj dokonano uroczystego poświecenia i przekazania wozu Druhnom i Druhom z jednostki w Łęgu.

Zakup nowego samochodu współfinansowany był z wielu źródeł, bo koszt jego zakupy przekroczył 800 tys. zł. Na tą sumę złożyły się finanse z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, gminy Żabno, a także środki własne jednostki OSP w Łęgu Tarnowskim. Za te pieniądze strażacy dostali auto w pełni przygotowane do akcji ratowniczych i gaśniczych, z bardzo dobrym wyposażeniem.

W niedzielę została zorganizowana specjalna uroczystość, by przekazać wóz strażakom. Rozpoczęła się meldunkiem komendanta gminnego Jana Szpilskiego, by następnie zebrani goście usłyszeli krótki rys historyczny OSP w Łęgu Tarnowskim przedstawiony przez prezesa jednostki Wacława Cichego. Podczas uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, w tym posłanek i posłów ziemi tarnowskiej, Wiesława Krajewskiego, Michała Wojtkiewicza, Anny Czech, senatora Kazimierza Wiatra, starosty tarnowskiego Romana Łucarza, radnego sejmiku województwa małopolski Wojciecha Skrucha, Radni Rady Miejskiej w Żabnie, sołtys Łęgu Tarnowskiego, przedstawicieli policji, a także druhów z gminnych jednostek OSP. Uroczystego przekazania dokumentów i kluczyków do wozu dokonał starosta tarnowski wraz z burmistrz Żabna Martą Herduś.

FILM Z UROCZYSTOŚCI

Liczba odsłon: 881
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.