Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Strażacy z Łęgu Tarnowskiego wzbogacili się o nowy samochód przeciwpożarowy. Auto niedawno zostało zakupione, a wczoraj dokonano uroczystego poświecenia i przekazania wozu Druhnom i Druhom z jednostki w Łęgu.

Zakup nowego samochodu współfinansowany był z wielu źródeł, bo koszt jego zakupy przekroczył 800 tys. zł. Na tą sumę złożyły się finanse z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, gminy Żabno, a także środki własne jednostki OSP w Łęgu Tarnowskim. Za te pieniądze strażacy dostali auto w pełni przygotowane do akcji ratowniczych i gaśniczych, z bardzo dobrym wyposażeniem.

W niedzielę została zorganizowana specjalna uroczystość, by przekazać wóz strażakom. Rozpoczęła się meldunkiem komendanta gminnego Jana Szpilskiego, by następnie zebrani goście usłyszeli krótki rys historyczny OSP w Łęgu Tarnowskim przedstawiony przez prezesa jednostki Wacława Cichego. Podczas uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości, w tym posłanek i posłów ziemi tarnowskiej, Wiesława Krajewskiego, Michała Wojtkiewicza, Anny Czech, senatora Kazimierza Wiatra, starosty tarnowskiego Romana Łucarza, radnego sejmiku województwa małopolski Wojciecha Skrucha, Radni Rady Miejskiej w Żabnie, sołtys Łęgu Tarnowskiego, przedstawicieli policji, a także druhów z gminnych jednostek OSP. Uroczystego przekazania dokumentów i kluczyków do wozu dokonał starosta tarnowski wraz z burmistrz Żabna Martą Herduś.

FILM Z UROCZYSTOŚCI

Liczba odsłon: 1757
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.