Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniach 15-21 września, dzięki uprzejmości Pani Wandy Szelągowskiej - kierownika organizacyjnego Komitetu Głównego Olimpiady Chemicznej, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie: Dagmara Fido, Hubert Makowski, Wiktoria Zając i Konrad Zych, pod opieką nauczyciela p. Agaty Czwórnóg, wzięli udział w kolejnej edycji  projektu edukacyjnego "I Ty zostaniesz olimpijczykiem" na Uniwersytecie Warszawskim. Były to warsztaty chemiczne zorganizowane pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego przez pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Celem projektu było przede wszystkim zwiększenie zainteresowania chemią młodzieży  pochodzącej z małych miejscowości. Zaproszeni zostali uczniowie z 16 szkół z całej Polski.

 Przez sześć dni uczestnicy  brali udział w zajęciach rachunkowych i zajęciach laboratoryjnych z chemii nieorganicznej, organicznej, analizie jakościowej i ilościowej oraz w grach dydaktycznych utrwalających zdobytą wiedzę. Młodzież miała również zajęcia z psychologii, których głównym celem była wzajemna integracja. Uczestnicy spotkali się także ze studentami, którzy byli laureatami Olimpiady Chemicznej i z sukcesem reprezentowali Polskę na Międzynarodowych Olimpiadach Chemicznych.Na zakończenie każdych zajęć laboratoryjnych i rachunkowych uczestnicy pisali test podsumowujący i rozwiązywali zadania, za co zdobywali punkty liczące się w ogólnej klasyfikacji.

 Warsztaty okazały się bardzo owocne. Przywieziono z Warszawy wiele pozytywnych wrażeń i emocji,  a przede wszystkim  dużo wiedzy, która będzie podstawą do dalszej pracy w przygotowaniu do startów w konkursach chemicznych oraz pomoże  w wyborze dalszej drogi kształcenia.

 

Projekt był finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz sponsorów.

 

Uczniowie żabnieńskiej szkoły mogli pojechać do Warszawy dzięki  wsparciu finansowemu sponsorów, którym jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.

Są to:

  1. Maria i Zdzisław Kupiszowie - firma "Bazalt" S.C,
  2. Wacław Cichy - firma Pressto. ZUH.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Żabnie

 

 

 

 

 

 

   
Liczba odsłon: 267
Autor: AC
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.