Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Przez pięć dni gościliśmy 24 osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z Bad Berki w ramach wymiany i współpracy młodzieży partnerskich szkół z Klosterbergschule w niemieckim Bad Berka oraz Szkoły Podstawowej w Żabnie. 

W trakcie realizacji projektu uczniowie brali udział  w wycieczce do Krakowa, Tarnowa oraz do kopalni soli w Bochni połączonej z noclegiem pod ziemią. Młodzież brała udział w zajęciach sportowych i artystycznych, integrowała się podczas wieczoru polsko-niemieckiego, a także przy wspólnym pobycie w aqaparku w Tarnowie.

Uczniowie mieli możliwość spotkać się z Burmistrz Żabna, panią Martą Herduś, która odwiedziła uczniów podczas wieczoru polsko-niemieckiego oraz na zakończenie projektu, gdzie wręczyła młodzieży polskiej i niemieckiej pamiątkowe koszulki oraz zwycięskiej drużynie Puchar Burmistrza w piłce siatkowej.

Celem tego spotkania, jak i poprzednich, było zarówno poznanie tradycji, kultury, sztuki, krajobrazów i zabytków Polski, jak i możliwość nawiązania i zacieśnienia więzi przyjaźni pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką.

Każde kolejne spotkanie przynosi zawsze nowe ciekawsze rozwiązania i spostrzeżenia do dalszej współpracy. Uczniowie mogli przekonać się, jak istotną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym, jak otwiera to granice świata. Wszystkie oczekiwania zarówno grupy niemieckiej, jak i polskiej zostały spełnione, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu, jak i z programu spotkania.

Pobyt młodzieży w Polsce sfinansowano z Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży w WarszawieUrzędu Miejskiego w Żabnie oraz środków własnych.

 

 

  
Liczba odsłon: 656
Autor: SzPŻ
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.