Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Przez pięć dni gościliśmy 24 osobową grupę młodzieży wraz z opiekunami z Bad Berki w ramach wymiany i współpracy młodzieży partnerskich szkół z Klosterbergschule w niemieckim Bad Berka oraz Szkoły Podstawowej w Żabnie. 

W trakcie realizacji projektu uczniowie brali udział  w wycieczce do Krakowa, Tarnowa oraz do kopalni soli w Bochni połączonej z noclegiem pod ziemią. Młodzież brała udział w zajęciach sportowych i artystycznych, integrowała się podczas wieczoru polsko-niemieckiego, a także przy wspólnym pobycie w aqaparku w Tarnowie.

Uczniowie mieli możliwość spotkać się z Burmistrz Żabna, panią Martą Herduś, która odwiedziła uczniów podczas wieczoru polsko-niemieckiego oraz na zakończenie projektu, gdzie wręczyła młodzieży polskiej i niemieckiej pamiątkowe koszulki oraz zwycięskiej drużynie Puchar Burmistrza w piłce siatkowej.

Celem tego spotkania, jak i poprzednich, było zarówno poznanie tradycji, kultury, sztuki, krajobrazów i zabytków Polski, jak i możliwość nawiązania i zacieśnienia więzi przyjaźni pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką.

Każde kolejne spotkanie przynosi zawsze nowe ciekawsze rozwiązania i spostrzeżenia do dalszej współpracy. Uczniowie mogli przekonać się, jak istotną umiejętnością jest posługiwanie się językiem obcym, jak otwiera to granice świata. Wszystkie oczekiwania zarówno grupy niemieckiej, jak i polskiej zostały spełnione, a uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu, jak i z programu spotkania.

Pobyt młodzieży w Polsce sfinansowano z Polsko–Niemieckiej Współpracy Młodzieży w WarszawieUrzędu Miejskiego w Żabnie oraz środków własnych.

 

 

  
Liczba odsłon: 313
Autor: SzPŻ
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

Związek Samorządów Polskich

Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Desk
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.