Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W całym województwie małopolskim odbywa się cykl spotkań o nazwie Małopolski Festiwal Smaku. Miał on miejsce dwukrotnie na terenie powiatu tarnowskiego. W sobotę 29 czerwca w odbył się Zgłobicach, a w niedzielę 28 lipca zawitał do Parku Miejskiego w Wojniczu. Na Festiwalach odbywają się występy zespołów lokalnych, mają miejsce atrakcje dla dzieci a także gości na nich Mistrz kuchni - Andrzej Polan, który wraz ze swoją ekipą przygotowuje małopolskie dania i potrawy regionalne, oraz pokazuje kulinarne fantazje związane z nimi. 

Głównym celem imprez było to, aby społeczeństwo mogło poznać i spróbować regionalnych potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur. Zatroszczyły się o to Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tarnowskiego. Dzięki temu festiwalowi goście czyli mieszkańcy Małopolski mieli prawdziwą ucztę. Wśród Kół Gospodyń podczas obu wydarzeń prezentowali się przedstawiciele Gminy Żabno – Koło Gospodyń „u Tatara” z Siedliszowic. W Zgłobicach na ich największe wzięcie miały naturalne ziemniaczki z prawdziwym kwaśnym mlekiem, chleb ze smalcem oraz Koziołki Siedliszowskie, które bardzo posmakowały nie tylko ludziom odwiedzającym siedliszowskie stoisko, ale także samemu Panu Andrzejowi Polanowi, który niekednokrotnie powtarzał, że "Koziołki siedliszowskie go wykoziołkowały"

W Wojniczu zaś Członkowie grupy z Siedliszowic otrzymali wyróżnienie w konkursie na najlepszą potrawę za „Gęś babci z kalarepą na zasmażce z mlekiem” Ten oryginalny smak spodobał się jurorom, którzy postanowili nagrodzić go wyróżnieniem. Oprócz dania konkursowego można było skosztować i pojeść również innych pysznych potraw, takich jak: Chleb siedliszowski ze smalcem, Koziołki siedliszowskie, Strząska siedliszowska, placki drożdżowe, ziemniaki opiekane na blasze, zimniocanka na ostro, pasztet pieczony, golonka, babka miętowa i inne dobroci.

Przypominamy, że Koło Gospodyń „u Tatara” będzie miało stoisko ze swoimi potrawami na Dniach Żabna już w niedzielę od 15:00, do którego serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Żabno i nie tylko.

    
Liczba odsłon: 624
Autor: kr
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd

Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
WFOS
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.