Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Łęgowska szkoła podstawowa, stara się na co dzień i od święta promować wartości, które wynikają z nauczania jej Patrona. Doskonałą okazją do przypomnienia o wartościach, jakie niesie ze sobą wspólnota rodzinna był Dzień Rodziny, który zorganizowany został przez społeczność szkolną w czerwcu br., Do udziału w świętowaniu zaproszeni zostali przede wszystkim rodzice, zarówno matki, jak i ojcowie, a na uroczystość, która odbyła się w Centrum KOS złożyły się min. pokaz tradycyjnych tańców oraz okolicznościowe piosenki i wiersze. Niezapomnianym elementem spotkania były bez wątpienia występy taneczne zaprezentowane przez uczniów klas I-III. W ich wykonaniu zgromadzeni widzowie zobaczyli walc wiedeński oraz polkę, a także taniec z krzesłami.  Każdy z tańców pozostawił niesamowite wrażenia. Walc wiedeński zachwycił nie tylko precyzyjnym wykonaniem, ale przede wszystkim fantastycznie dobranymi stylowymi sukniami balowymi, które przecudnie wirowały w takt kolejnych fraz muzycznych. Z kolei polka i taniec z krzesłami urzekły brawurowym wykonaniem, które świadczyło o idealnym przygotowaniu tancerzy i ich wyjątkowych umiejętnościach tanecznych. Całości dopełniły piosenki i strofy poetyckie mówiące o wielkim znaczeniu rodziców w życiu każdego człowieka.  Deklamowali je uczniowie klasy IV, natomiast piosenki dla swoich rodziców zaśpiewali uczniowie klas I-III. Na szczególne podkreślenie zasługuje występ solowy Weroniki Moskal z klasy IV, która, jak zawsze zaprezentowała swoją własną interpretację znanego utworu. Specyficzną atmosferę spotkania tworzyła także scenografia oraz oświetlenie i elementy akustyczne, które tworząc odpowiedni klimat, dodawały uroku kolejnym występom.

W trakcie spotkania na scenie wystąpili uczniowie skupieni w szkolnym kole teatralnym „Suflerk”, którzy do występu przygotowywali się pod okiem opiekunów p. mgr Katarzyny Kowalczyk, p. mgr Anny Zysek oraz p. mgr Marty Moskal. Kreatywność, pomysłowość, inwencja i doświadczenie opiekunów tego koła teatralnego sprawiły, iż dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w próbach, które rozpoczęły się na długo przed planowanym występem i wymagały systematyczności oraz wysiłku.

Dzień Rodziny, podobnie jak Dzień Seniora, to święta, które zdaniem Dyrekcji Szkoły warto celebrować w sposób szczególny. Z jednej strony takie przedsięwzięcia promują podstawowe wartości, a z drugiej sprzyjają integracji rodziny i społeczności szkolnej, a także wpływają pozytywnie na wizerunek szkoły w środowisku lokalnym.

Liczba odsłon: 409
Autor: szpłt
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.