Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Uroczysty charakter miało podsumowanie zajęć organizowanych na terenie gminy Żabno w ramach warsztatów muzykowania ludowego.

W poniedziałek 24 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie podsumowany został drugi rok działania projektu edukacyjnego Małopolska Szkoła Tradycji, który realizowany jest przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. W gminie Żabno w ramach tego projektu działają Matecznik Tradycji, czyli miejsca, w których prowadzone są warsztaty muzykowania ludowego. Są to: Żabno, Otfinów i Bobrowniki Wielkie.

Na uroczystym podsumowaniu 2 już roku działalności Matecznika w Żabnie obecni byli uczniowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach ludowych oraz ich instruktorzy: Jan Wójcik, Kazimierz Talanda, Ryszard Sroga i Gabriel Pęcak. Uczestnicy zajęć muzykowania zaprezentowali program, który zagrali podczas 30. Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego "Krakowiaczek" w Łoniowej w dniu 9 czerwca.  Występ ten cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród jurorów, jak i publiczności. Gratulacje i podziękowania uczestnikom i ich instruktorom złożyła Burmistrz Żabna Marta Herduś, a okolicznościowe certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach uczestnicy otrzymali z rąk Małgorzaty Kalarus – zastępcy dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu. W tym dniu obecna była w Żabnie także Beata Rompała, która jest koordynatora projektu z ramienia MCK „Sokół” w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie.

Swoje umiejętności gry na instrumentach ludowych zaprezentowali: na skrzypcach - Julia Kwaśniak, Aleksandra Wolnik, Anna Trytko, Gabriela Sierak, Karolina Kowal, Michał Kowal i Maria Rzeszutek; na klarnecie - Justyna Słota, Weronika Kurek i Wiktor Trytko; na kontrabasie - Natalia Sołtysiak, Krzysztof Królikowski i Kamil Misiaszek oraz na heligonce - Oskar Kozieja, Jakub Baran i Gabriele Żurek.

 

 

 

Liczba odsłon: 793
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.