Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Miło nam poinformować, że uczeń klasy III gimnazjum w Otfinowie, Sebastian Gądkiewicz zwyciężył w ogólnoplskim konkursie organizowanym przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie. Konkurs zorganizowany był z okazji przypadajacej na 2019 rok rocznicy nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską, a Japonią. Opiekę nad uczniem pełniła pani Ewa Piotrowska-Saracchini, nauczyczycielak języka angieskiego.

Zmagania uczestników przebiegały na dwóch etapach – pierwszy to część teoreryczna dotycząca wiedzy o Japnii, zwłaszcza historycznej. Drugi etap zakładał przygotowanie i przedstawienie formy artystycznej dotyczącej pomocy, jaką polskim dzieciom z Syberii udzieliła Japonia. Podczas finału konkursu w Krakowie, zaprezentowano pracę oraz przewidziano czas na rozmowę z jury.

Sebastian zdecydował się nakręcić film krótkometrażowy, w którym udało mu się doskonale oddać tło historyczne, jednoczesnie nawiązując mistyczną , tajemniczą atmosferą filmu do tytułu konkursu - „Sen o Japonii”. Na co warto zwrócić uwagę - w filmie wystąpili młodzi aktorzy, uczniowie szkoły w Otfinowie szkoły – Gabriela Zabrzańska z III gimnazjum, Julka Kozłowska z V klasy, Filip Czosnyka z klasy IV oraz Wojtuś Czosnyka z zerówki. To już drugie zwycięstwo Sebastiana w ogolnopolskim konkursie. Wcześniej, w tym roku, zajął pierwsze miejsce w konkursie historycznym organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod opienką nauczucielki historii – pani Małgorzaty Pluty.  

  
Liczba odsłon: 636
Autor: SzP w Otfinowie
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.