Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Na zaproszenie burmistrza Michaela Jahna, z miasta partnerskiego Bad- Berka, do Niemic udała się 19 osobowa delegacja z Żabna, aby wziąć udział w obchodach 900-lecia pierwszej wzmianki o naszym partnerze.

Historia przyjaźni z Bad- Berką sformalizowała się blisko dwie dekady temu. Przez ten okres obyło się wiele wyjazdów grup szkolnych, strażackich, czy też osób zaangażowanych w pracę stowarzyszeń, zespołów folklorystycznych i administracji. Wielokrotnie Żabno gościło również mieszkańców Bad- Berki w swoich progach, a najbliższa re-wizyta już w sierpniu, kiedy to do Szkoły Podstawowej zawitają uczniowie z Niemiec.

Czerwcowe świętowanie w Bad- Berce miało charakter szczególny, bo też jubileusz był niespotykany. Miasto obchodziło 900- lecie pierwszej wzmianki w kronikach. Na to wydarzenie zostały zaproszone miasta partnerskie z Niemiec, Francji oraz z Polski. Punktem kulminacyjnym była parada, w której wzięło udział ponad 70 grup muzycznych, przedstawicieli szkół, firm, stowarzyszeń, rolników, a także miasta partnerskie, w tym Żabno. Podczas wizyty przekazane zostały dla mieszkańców Bad- Berki gratulacje i życzenia, które wręczyła burmistrz Żabna Marta Herduś. W niedzielę wszyscy delegaci mieli okazję wziąć udział w nabożeństwie ekumenicznym.

 
Liczba odsłon: 821
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.