Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Uczestnikami niecodziennego wydarzenia byli mieszkańcy gminy Żabno, którzy w piątkowy wieczór obejrzeli spektakl teatralny „Umrzeć ze śmiechu” w wykonaniu aktorów kieleckiego teatru TeTaTet. Spektakl wystawiony został w plenerze w samym centrum Żabna.

Zabawna komedia zgromadziła sporą publiczność, która na żabnieńskim Rynku poznała historię Connie, Millie, Leny i ich niedawno zmarłej przyjaciółki Mary. I chociaż odejście tej ostatniej powinno być tragedią, to jednak za sprawą nagłych zwrotów akcji i znakomitych dialogów – na oczach zaskoczonych widzów - zamienia się w farsę. Sztuka Paula Eliota „Umrzeć ze śmiechu” w reżyserii Mirosława Bielińskiego to błyskotliwy spektakl, który nie tylko rozbawia do łez, ale także zmusza do głębszej refleksji nad życiem.

Spektakl odbył się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Liczba odsłon: 358
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
RODO
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.