Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


V Tarnowska Drużyna Harcerska im. Janusza Korczaka w Żabnie zorganizowała w dniach 06-07 czerwca 2019 roku, wyjazd do  Zamościa i Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Podczas wyjazdu, w pierwszym dniu, odbyliśmy spacer po Zamościu połączony ze zwiedzaniem Rynku Wielkiego, Solnego i Wodnego, Akademii Zamojskiej, synagogi, nadszańca z podziemną trasą, muzeum Zamojskie, Katedrę, Rotundę oraz Arsenał.

Kolejny dzień to przejazd do Szczebrzeszyna i podziwianie pomnika Chrząszcza, a także wizyta w Roztoczańskim Parku Narodowym. Towarzyszył nam przewodnik, który podczas spaceru na Bukową Górę opowiadał o mijanych atrakcjach i ciekawostkach. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Susiec, w którym urodził się Sylwester Chęciński – reżyser m. in. takich filmów jak Sami swoi, Nie na mocnych i kochaj albo rzuć. Przy wjeździe do Suśca stoi pomnik Kargula i Pawlaka – bohaterów filmowej trylogii Sylwestra Chęcińskiego. Wizyta w rezerwacie Nad Tanwią połączona z przejściem „Szlakiem Szumów” była ostatnim punktem naszego wyjazdu. W trakcie wyjazdu wszyscy świetnie się bawili. Serdeczne podziękowania składamy Panu Staroście Tarnowskiemu, Romanowi Łucarzowi i Pani Agnieszce Tatarczuch  za wsparcie finansowe naszego wyjazdu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały drużynowa phm. Renata Kawula oraz Pani Agata Sołtysiak.

 

 

  
Liczba odsłon: 253
Autor: rk
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.