Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Salwy śmiechu i gromkie brawa, a nawet okrzyki zachwytu i owacje na stojąco towarzyszyły żabnieńskiej premierze najnowszej sztuki Amatorskiego Teatru „Razem” z Ilkowic, która odbyła się 9 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Spektakl o oryginalnym tytule – „Sztuka swatania według Moliera” powstał na podstawie utworów „Skąpiec”, „Chory z urojenia” i „Szkoła żon” francuskiego komediopisarza. Dynamiczny scenariusz, nagłe zwroty akcji, humor słowny i sytuacyjny, a nade wszystko oryginalny pomysł połączenia kilku sztuk w jedną dały niesamowity efekt. Słowa uznania należą się tutaj autorkom scenariusza i zarazem reżyserkom spektaklu – Ewie Saładydze i Marii Merchut – Szwalec. Sztuka została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność, w czym niemałą zasługę miała z pewnością także doskonała gra aktorska. W spektaklu wystąpili: Piotr Mitera, Marcin Nowak, Tomasz Gdowski, Katarzyna Banek, Anna Englart, Anna Rzepka, Małgorzata Jurek, Paulina Patulska, Katarzyna Kieć, Ryszard Flis, Marcin Kuruc, Robert Cich, Jerzy Englart, Justyna Szewc, Leszek Cich, Jarosław Sztorc i Agnieszka Wilk.

Okazją do wystawienia w Żabnie „Sztuki swatania…” było kolejne z cyklu „Spotkanie z Ilkowicami”. Ideą „Spotkań…” jest prezentacja na szerokim forum dorobku kulturalnego społeczności Ilkowic oraz promocja lokalnych talentów. Pomysłodawcą i organizatorem „Spotkań z Ilkowicami” jest Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach.

Podczas niedzielnego spotkania nie zabrakło także popisów wokalnych, tanecznych i akrobatycznych uczniów Szkoły w Ilkowicach, które także wprawiły w zachwyt zgromadzoną w Centrum Kultury publiczność.

 
Liczba odsłon: 450
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.