Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2019-06-10
Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie, informuje,  że została przekazana od Wojewody Małopolskiego  I transza dotacji na wypłatę zasiłków celowych w związku z opadami nawalnego deszczu i podtopieniami, mającymi znamiona klęski żywiołowej jakie miały miejsce na terenie Gminy Żabno

Komisje szacujące straty, zakończyły pracę w terenie i obecnie pracownicy socjalni Ośrodka kończą postępowania administracyjne w tych sprawach, aktualnie przygotowywane są decyzje administracyjne, które w najbliższych dniach trafią do osób zainteresowanych. Niezwłocznie po wydaniu decyzji nastąpi wypłata przyznanych świadczeń.

Równocześnie informuję, że zasiłek celowy  w sytuacji klęski żywiołowej na zaspokojenie bieżących potrzeb osób/rodzin poszkodowanych, w wyjątkowych przypadkach mogą otrzymać osoby lub rodziny, których dochody przekraczają wymienione w ustawie kryteria, jeśli poniosły stratę w wyniku klęski żywiołowej. Świadczenie to jest niezależne od dochodów poszkodowanych osób i rodzin i może być przyznane bezzwrotnie. Działanie w trybie art. 40 ust.2 i 3 ustawy o pomocy społecznej nie zwalnia organu z obowiązku dokonania oceny, czy rzeczywiście strona poniosła straty w wyniku klęski żywiołowej lub ekologicznej oraz jaka jest ich skala. Specjalne zasady przyznawania zasiłku celowego zostały uzależnione od zdarzeń zewnętrznych, powodujących nagłe i niespodziewane straty.

Poniesione straty są jednym z głównych kryteriów przyznania pomocy. Jednakże sam fakt wystąpienia szkody nie jest wystarczającą przesłanką jej uruchomienia, konieczne jest wystąpienie przesłanek ogólnych udzielenia wsparcia, w tym przede wszystkim musi zaistnieć trudna sytuacja życiowa, której osoba (rodzina) nie jest w stanie samodzielnie przezwyciężyć.

Liczba odsłon: 305
Autor: OSP Żabno
« powrót
Archiwum:
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Wybory
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video

WFOS
Ekointerwencja
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

500+
Pion - Portal nieruchomości
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.