Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W szkole w Otfinowie realizowany jest już drugi z kolei półtoraroczny projekt grantowy zorientowany na naukę języka angielskiego, zwłaszcza kompetencje mówienia i naukę języka i kultury kraju poprzez zabawę i inne zajęcia wykraczające poza ławkę szkolną. Grant przydzielany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach ścieżki English Teaching Activities, dla  szkół, które złożyły najlepsze propozycje realizacji projektu edukacyjnego. Na terenie szkoły projekt koordynuje i zajęcia prowadzi pani Ewa Piotrowska-Saracchini.

Uczestniczka poprzedniej edycji projektu „English Through Lateral Thinking”, obecnie uczennica klasy III gimnazjum, Martyna Tytro, dodatkowo została zakwalifikowana do wyjazdu w lipcu na dwutygodniowy obóz językowy do Załęcza Wielkiego, gdzie od wielu lat organizowane są corocznie zajęcia wakacyjne o charakterze edukacyjnym. Możliwość wyjazdu mają uczniowie, którzy potrafią sprawnie rozmawiać w języku angielskim i są w wieku 13-18 lat. Koszt udziału w zajęciach, ponad 2 500 zł, jest całkowicie pokrywany przez program English Teaching Activities.

Warsztaty prowadzone są przez lektorów z USA rekrutowanych we współpracy z Fundacją Kościuszkowską z USA. W ich programie przewidziano również miejsce na rekreację. Po południu odbywają się zajęcia warsztatowe aktywne skupiające młodzież o podobnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. Soboty i niedziele to wycieczki i program integracyjno-sportowy. Oprócz nauki i pogłębienia znajomości języka angielskiego, obozy służą także popularyzacji kultury polskiej i amerykańskiej.

Obozy językowe podlegają nadzorowi MEN, Polskiego Komitetu ds. UNESCO przy współpracy z Fundacja Kościuszkowską z USA.

Liczba odsłon: 498
Autor: SzPO
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.