Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniach 23-26.05.2019r. grupa teatralna Galimatias uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu – 51. Ogólnopolskich Spotkaniach Lalkarzy. Artyści znaleźli się w gronie laureatów wybranych przez komisję konkursową, spośród kilkudziesięciu zespołów. Zaprezentowali spektakl pt.”Baśń o grającym imbryku”. Zabawna  historia niezwyklej miłości muchy i konia rozbawiła licznie zgromadzoną publiczność. Pasjonaci bajkowego świata mogli nie tylko zaprezentować swoje umiejętności sceniczne, ale wzięli także  udział w warsztatach i seminariach, które prowadzili najwybitniejsi twórcy sztuki lalkarskiej. Jury doceniło grę aktorską dzieci, ale także ciekawą dekorację i fantastyczne lalki.

Ogólnopolskie Spotkania Lalkarzy to także pokazy metodyczne , wystawy i animacje. Dzięki wsparciu ,które zespół otrzymał od Starostwa Powiatowego w Tarnowie,  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnie mogły wyjechać do Chełma. Mali artyści w składzie: Emilia Król, Hubert Makowski, Szymon Spinda, Amelia Liro, Kamila Mrówka, Tomasz Zych, Bartosz Dzierżanowski, Kamila Szlosek Aneta Szlosek, Wiktoria Karwala, Aleksandra Długoń, Zuzanna Dziura , Aleksandra Kuczek  i Oliwier Mróz, wrócili z prawdziwego święta teatru. Było ono dla nich niezapomnianym przeżyciem, i stanie się źródłem  inspiracji do dalszego działania na scenie.

 

Liczba odsłon: 369
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.