Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Miło nam poinformować, że zespoły folklorystyczne reprezentujące Gminę Żabno w 36. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. J. Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK, odniosły spore sukcesy.  

Po najwyższe laury sięgnął Krzysztof Ryndak z Siedliszowic, który w kategorii „śpiewak ludowy” zajął I miejsce. Zosłat równocześnie rekomendowany na 53 Festiwal Folkloru Polskiego - Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.

II miejsce w kategorii „grupa śpiewacza” zajęły Otfinowianki. II miejsce zajął też Zespół Folklorystyczny „Otfinowianie” w kategorii „forma autentyczna” za program „Swaty U Józka Kowola”.

III miejsce w kategorii „dorosły zespół folklorystyczny z formą opracowaną artystycznie” za program „Potańcówka w chałupie muzykanta Jaśka” zajął zespół „Bobrowianie” z Bobrownik Wielkich.

 

Serdecznie gratulujemy.

 

„Krakowski Wianek” odbył się w dniach 24 – 26 w Szczurowej.

 

Liczba odsłon: 459
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Biuletyn Informacji Publicznej
ePUAP
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
System Informacji Przestrzennej
E-urząd
Odpady komunalne
Pion - Portal nieruchomości
Punkt Pomocy Prawnej
Gminny Program Rewitalizacji (2017-2022)
System powiadamiania SMS
Galerie zdjęć
Video
Desk
Małopolska
500+
Stop przemocy
Wybory Samorządowe 2018
RODO
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.